Corel Video Studio İle Kurgu - Video Anlatım

• Konuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 3B
M

Misafir

Ziyaretçi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkese merhaba,

Daha önce bir kaç arkadaşımın isteği üzerine ve programın detayları ile ilgili bilgi vermek için böyle bir çalışma hazırladım.
Bu çalışmada Sony hdr cx-570e el kamerasıyla standart görüntü kalitesinde (576p) çekmiş olduğum görüntüleri kurgu ve montaj aşamasını anlatıyorum. Aynı zamanda güzel bir kaç detay var göstermek istediğim. Kurgu yaptığım bilgisayar özellikleri ise gayet düşük. intel pentium E5400 dual core işlemcisi var. 2 gb tek slot rem ve 1 gb ati 4670 128bit ekran kartına sahip. Render alırken 1080p 30fps render alabiliyorum.
İnşallah işinize yarayacak güzel bilgiler paylaşmışımdır. İyi forumlar

Film Fabrikasından Kharon

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir çalışma, bir dönem Corel çok popülerdi, bugün üzülerek Adobe ile rekabette eskisi kadar adının anılmadığını görüyorum. Elbette profesyoneller arasında durum farklı olabilir ancak görüşünüzü merak ediyorum. En etkili uygulama sizce, mesleki bakış açınızdan nasıl seçilir?

Bir kaç gündür il dışındayım, kusura bakmayın.

Etkili uygulama bana göre bir kaç kategorinin bir araya gelmesiyle oluşur . "Teknik" kullanım kolaylığı , projeyi aksatacak herhangi bir program hatası minimum düzeyde olan uygulamalar , görseller arasında hızlı geçişi sağlayacak altyapıya ait olanlar, çünkü yeri geliyor 20 saat başından kalkmıyorsunuz programın, benim için uygulama klasörleri arasında gezerken bir görüntüden diğer bir görüntüye geçerken ki süre bile önemli. Buna istisnaden bilgisayarınızın özellikleri, mausepad , klavyeniz hele. En küçük şeyler bile uygulama kullanmanızı kolaylaştırır.

Aslında programların yeri bu işin küçük bir parçası. Önemli olan bakış açınızdır, duygudur. Müşteriyi memnun etmektir. Avid ve Final CUT programları sonuna kadar destekliyorum bu işlerde. Avid programı zordur ama final cut ondan biraz daha basittir. Avid biraz daha matematikseldir , Final Cut ise biraz daha felsefiktir bir nevi.

En etkili uygulamayı sordunuz, bence bütün uygulamalar yeterlidir. Aralarından seçmek editöre kalmış birşeydir. Editör kullanır, yetmediğini görür, başka bir programa yönelir. Olay bundan ibarettir. Ben edius ile başlamadım avid ile başladım. Eğer edius ile başlasaydım programın bana yetmediğini ve basit kaldığını görürdüm. Avidin bana yetmediği bir konu olmadı.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı