Corelli snoop bisikletim ses çıkarıyor

1000msgodGman

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bisikletim Corelli snoop 4:3. neden bilmiyorum aldığımdan beri bir türlü tam tatmin olamadım. Sebebi şu her sürüşte (her tekerlek döndüğünde) anladığım kadarıyla arkadan ince bir ses geliyor bozuk kapı sesi gibi. Bunun nedeni nedir? Ve bilen varsa neden bu modelin tekerleri az bir şey sol tarafta(baktım aynı bisikleti gördüm onun da öyleydi). Bir de fren basarken o tekerlekteki sese benzer ‘ciirtt' diye ses çıkıyor normal mi?

Not: Çıkan ses minibüslerdeki fren sesi gibi ama rahatsız ediyor beni. Bir iki kez bisikletçiye götürdüm. İlk baştan arkadan bir vidaya bir şey yaptı. ( yapmadan önce ‘yavaş gidiyor değil mi? Dedi'. Yaptıktan sonra cidden hızlandı. Fakat aynı ses hala var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Göbek bilyalarından geliyordur. Malını kötülemek gibi olmasında o bisikletten hayır gelmez. Her gün farklı bir sorun çıkarır, aldığına pişman eder. Satıp 2. el de düzgün bir şey almanı öneririm. Ben zamanında 1440'a scott aspect 740 almıştım 2000 TL de geliştirmek için harcadım şu anda rahat 8 10k ederi vardır, bu piyasaya göre tabii.

Yüksek ihtimal mil yamulması oldu. Milin değişmesi gerek.
Ama nerdeyse aldığımdan beri öyle.
Göbek bilyalarından geliyordur. Malını kötülemek gibi olmasında o bisikletten hayır gelmez. Her gün farklı bir sorun çıkarır, aldığına pişman eder. Satıp 2. el de düzgün bir şey almanı öneririm. Ben zamanında 1440'a scott aspect 740 almıştım 2000 TL de geliştirmek için harcadım şu anda rahat 8 10k ederi vardır, bu piyasaya göre tabii.
Doğru diyorsun tasarımı felan güzel de. Cidden mesela yanımdan biri bisikletle geçiyor sadece tekerlek dönme sesi geliyor. Bende pedaldan bile bazen tık tık geliyor :(.
Peki şimdi satsam kaça gider? Kaza felan yapmadım hiç az kullandım 2 yılı doldu. Sadece yazın toplasan 30 kez felan sürmüşümdür. Uzun mesafe de sürmedm kısacası. O zaman 1050 tl ye almıştım şu an internette 2k civarı gösteriyor. İkinci el satsam kaça gider sence?

Geri
Yukarı