Corona daha uzun sürecek mi?

Hocam nasıl mantıklı kararlar mesela?
Millet korona ile mücadele ederken her yerde kongre yaptılar.
Vaka sayıları artınca turizm sezonu açılacağı için herkesi kapattılar esnafa da göstermelik yardım ettiler.1000 liralık komik bir rakam ile yardım yaptılar.
Aşı sorunu olduğu için bir sonraki aşı takvimini ileri aldılar sonra ellerine yüzlerine bulaştırdıkları için ileri alma olayını iptal ettiler.
Daha sayayım mı?
Ancak lise sınavlarını zorla yaptılar. Bence sadece bir kaç ay rahat etmek için bir kaç ay boyunca beklediğimiz süreyi öylece açmamalıyız. Ben ekonominin yeterli olacağını düşünüyorum. Yani bize yansıyan tarafı kötü ancak idare ederler bence.

2022 de biter diye düşünüyorum. Şimdi vaka sayısı düşünce okullar ve restorantlar açılıyor yükselince yine kapanıyor sonra geri düşüyor yine açıyorlar. Bu böyle böyle giderse 2022'nin kasım ayına doğru anca biter.

Hocam nasıl mantıklı kararlar mesela?
Millet korona ile mücadele ederken her yerde kongre yaptılar.
Vaka sayıları artınca turizm sezonu açılacağı için herkesi kapattılar esnafa da göstermelik yardım ettiler.1000 liralık komik bir rakam ile yardım yaptılar.
Aşı sorunu olduğu için bir sonraki aşı takvimini ileri aldılar sonra ellerine yüzlerine bulaştırdıkları için ileri alma olayını iptal ettiler.
Daha sayayım mı?
Ben de mantıklı karar vermediklerini söylüyorum, tartışmak ve polemik çıkarmak için yorum atıyorsunuz daha fazla benim hakkımda yorum yaparsanız cevap vermeyeceğim.

Edit: Ayrıca yorumumun bir kısmını alıp almıyorsunuz, amacınız polemik yaratmak. Söylediğim eğer mantıklı kararlar alınırsa virüsün 5-6 ay gibi süreçte hızlıca bitebilecek olması basit olduğunu belirtiyorum.

Ben de mantıklı karar vermediklerini söylüyorum, tartışmak ve polemik çıkarmak için yorum atıyorsunuz daha fazla benim hakkımda yorum yaparsanız cevap vermeyeceğim.

Edit: Ayrıca yorumumun bir kısmını alıp almıyorsunuz, amacınız polemik yaratmak. Söylediğim eğer mantıklı kararlar alınırsa virüsün 5-6 ay gibi süreçte hızlıca bitebilecek olması basit olduğunu belirtiyorum.
Seni kırdıysam kusuruma bakma.Ben yanlış anlamışım.Hakkını helal et.

Süreceğini daha fazla sanmıyorum. Aşılar tedarik edildi en azından hükümetimiz mantıklı kararlar alıp aşıları hızlıca doz şeklinde uygularsa, Aralık ayında tamamen ülkemizde biteceğini düşünüyorum. Fakat hükümetimiz pek katı değil bu kurallarda mantıklı kararlar alınırsa Aralık ayına kadar kalmaz gibi düşünüyorum.

Söylediklerimin olacağını pek düşünmüyorum ama neden olmasın.
Hükümütün üylü mü düdü?

Yeni konular

Geri
Yukarı