Corona Renderer 5 için laptop tavsiyesi

Bütçe
9999
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
iç mimar
Normalde 3700X işlemcili bir masaüstü PC'ye geçecektim. Ama düşününce 2021 yılındayız ve mobilite önemli halde.
Kimi zaman ofiste çalışıyorum, sonra eve gelip devam ediyorum.
Kimi zaman eğitim falan oluyor (yüksek lisans).

Yine 3700X masaüstü çekip, yanına da düşük profil bir laptop ile idare edeyim desem de zor oluyor. Modelleme vs taşımak zor oluyor ve düşük profil laptopta ufak edit yapılabilir anca.

Corona Renderer 5 kullanıyorum. CPU üzerinden işleyen progress bir sistemi var.
3700X yerine 4800H alsam eğer, ısı değerlerini falan göz önünde bulundurarak arada %20 performans farkı olur diyebilir miyiz? Arada uçurum olur mu?

Lenovo IdeaPad 4800H: 9000 TL
Başka önerisi olan varsa, laptopta render tecrübesi olan varsa her türlü bilgiye ve öneriye açığım.

Son düzenleme:
Hocam ürün olarak bunu önerebilirim, gayet güzel bir ürün. Render performansının sizi üzeceğini düşünmüyorum ancak ayrıntılı bilgiye sahip değilim.

Normalde 3700X işlemcili bir masaüstü PC'ye geçecektim. Ama düşününce 2021 yılındayız ve mobilite önemli halde.
Kimi zaman ofiste çalışıyorum, sonra eve gelip devam ediyorum.
Kimi zaman eğitim falan oluyor (yüksek lisans).

Yine 3700X masaüstü çekip, yanına da düşük profil bir laptop ile idare edeyim desem de zor oluyor. Modelleme vs taşımak zor oluyor ve düşük profil laptopta ufak edit yapılabilir anca.

Corona Renderer 5 kullanıyorum. CPU üzerinden işleyen progress bir sistemi var.
3700X yerine 4800H alsam eğer, ısı değerlerini falan göz önünde bulundurarak arada %20 performans farkı olur diyebilir miyiz? Arada uçurum olur mu?

Lenovo IdeaPad 4800H: 9000 TL
Başka önerisi olan varsa, laptopta render tecrübesi olan varsa her türlü bilgiye ve öneriye açığım.
Hocam sadece bir öneri, FP oranını bilmem ve laptoplardan anlamam ama uzaktan bağlanıp render alabilirsiniz sanırım.

Hocam ürün olarak bunu önerebilirim, gayet güzel bir ürün. Render performansının sizi üzeceğini düşünmüyorum ancak ayrıntılı bilgiye sahip değilim.

Bununla arasında ekran kartı haricinde bir fark var mı? Ekran kartı kullanımım düşük seviyede olacak. 1500 lira gibi bir farka değer mi?

Kasa kalitesi farkı var hocam. IdeaPad'ın batarya 45Wh iken Legion 5'te 60Wh var hocam. Ekran kalitesi Legion'un daha iyi, 144Hz, %72 NTSC, 300 Nit. Ben Legion'a zorlardım.

Geri
Yukarı