Corona Süreci Nasıl Atlatılır?

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, Annem corona oldu büyük ihtimalle bende de var öksürüyorum karantinadayız.
Annemin rahatsızlığı bir tansiyonu var ölümcül bir durum olur mu?
Biri geldi bir ilaç verdi o ilacı kullanmalı mı sizce bazıları kullanmayın öldürüyor diyordu?
Atlatanlar süreci neler iyi geliyor ne yapmamız lazım lütfen yardımcı olur musunuz?
Verdikleri ilacı görseli iletiyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-01 at 17.25.42 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-01 at 17.25.42 (2).jpeg
    140,7 KB · Görüntüleme: 53
  • WhatsApp Image 2020-12-01 at 17.25.42 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-01 at 17.25.42 (1).jpeg
    87,6 KB · Görüntüleme: 55
  • WhatsApp Image 2020-12-01 at 17.25.42.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-01 at 17.25.42.jpeg
    75,9 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun inşallah en yakın zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Tansiyondan ziyade solunum yollarıyla ilgili hastalıklar daha çok tetikler diye düşünüyorum bence bu süreçte beslenmenize dikkat edip moralinizi yüksek tutarsanız sizin için en iyisi olur.

Öncelikle geçmiş olsun inşallah en yakın zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Tansiyondan ziyade solunum yollarıyla ilgili hastalıklar daha çok tetikler diye düşünüyorum bence bu süreçte beslenmenize dikkat edip moralinizi yüksek tutarsanız sizin için en iyisi olur.
Çok teşekkür ederim. Bu ilaç hakkında ne yapalım peki?

Sizde kronik rahatsızlık yoksa 1 veya 2 günde iyileşirsiniz ama annen için durum aynı olmayabilir. Bu arada o ilaçları babama da vermişlerdi ama bana vermemişlerdi işe yarayıp yaramadığını bilemem.

Çok teşekkür ederim. Bu ilaç hakkında ne yapalım peki?

Şahsen ölüm gibi bir etkisi olduğunu zannetmiyorum çünkü bu ilaçlar kontrollerden geçip elimize ulaşıyor kullanın ama yine de doktor bir tanıdığınız varsa ona da sorabilirsiniz. Benim arkadaşım hemşire ona önceden sormuştum kullandiriyoruz demişti.

O ilaçları ailede pozitif çıkan kişiye veriyorlar. Biz ailecek hastalığa yakalandık ama sadece babam test oldu bu yüzden gelip sadece ona ilaç yazdılar. Muhtemelen siz test olmadığınız için size vermemişlerdir. O ilacı benim babamda kullandı, kullanmasa yine iyileşirdi. Biz doktor olmadığımızdan doktorun dediklerini yapmaktan başka şansımız yok.

Sen ölsen kim ne kazanacak? Böyle saçma şeylere inanma.

Evet öncelikle geçmiş olsun, o verdikleri ilaç kontrolden geçip geliyor buraya yani öldürüyor falan inanma öyle şeylere o ilacı kullan ve bol su iç bol bol su iç o ilacın çıkışı suyla oluyor diye biliyorum. Tok karnına arkasındaki gibi yazdığı gibi tüket sağlıklı beslen geçmiş olsun.

Evet öncelikle geçmiş olsun, o verdikleri ilaç kontrolden geçip geliyor buraya yani öldürüyor falan inanma öyle şeylere o ilacı kullan ve bol su iç bol bol su iç o ilacın çıkışı suyla oluyor diye biliyorum. Tok karnına arkasındaki gibi yazdığı gibi tüket sağlıklı beslen geçmiş olsun.
İlacı 1 saat önce verdiler üstad, yarından itibaren mi kullanmaya başlasın bugun atsın mı yada?

Geri
Yukarı