Corona virüsü filmlerdeki gibi yayılırsa ne yaparsınız?

ahmet enis

Kilopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Çok hızlı yayılmaya başladı. Diyelim filmlerdeki gibi tüm dünya genelinde yayıldı, ne yaparsınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu, bu virüs saçmalıkları Dünya'yı galeyana getirmek için söylenen saçma şeyler. İnanan var mı yahu ?
Ben inanıyorum insanoğlu varlığının bir noktasında kontrolü dışı doğal felaketler yaşamakta AIDS ilk çıktığı sıralar, Ebola, Veba, Kızamık ve Çiçek hastalığı ilk çıktığı zamanlar bir uygarlığı yok ettiği düşünülmekte. Ama bence en önemlisi dünya geri dönülemez bir krizin eşiğinde Kapitalist düşünce yüzünden her ülke kendini düşünüyor buda şuna yol açıyor "Ben iklim değişikliği için arabaları yollardan çekerken buna bütçe ayırıp zarara girerken diğer ülkeler umursamıyor." Almanya, ABD, Baltık Ülkeleri'nin bakanları yapmıştı bu açıklamaları.

En büyük yalan yenilenebilir enerjiye dönülürse dünya kurtulacak safsatası. Dünya yalnızca nüfus kontrolü ile kurtulabilir, istersen tüm araçlar elektrikli olsun, fabrikalara filtre takılsın seraların etkileri, hayvanların metan gazı salınımı kişisel bakım ürünleri, orman tüketimi, dünya oksijeninin %70'ini sağlayan Alglerin ve Plankton ve Fitoplankton'ların tahribi(okyanus kirlenmesi, düzensiz deniz ürünleri tüketimi vs.) gibi benim bilgimin olmadığı daha bir çok konunun çözümü bulunmuyor, bunların yerini alabilecek ürün yok yani petrolün, kömürün yerini uzun vadede koyabileceğin üretebileceğin enerji bulunuyor ancak saydıklarımın yerine konulan bir şey yok.

Sonuç olarak ne yapılırsa yapılsın tek çare nüfus kontrolü, bunu toplu katliamlar ile sağlıyamıyacağına göre doğal bir ölüm makinası yeni bir hastalık, virüsten daha güzel bir şey bulunabilir mi ? Şuana dek doğal süreçler olmuş olabilir ama bana göre eninde sonunda bu durumlu yüzleşeceğiz kontrollü, devletlet yoluyla belli tabakayı yok etmek için bir hastalık...

Bence corona virüsü ilk defa insanları öldürmeye başladı diye bu kadar abartılıyor. Her sene gripten dolayı 250-300 bin insan ölüyor.
Açıklamalara bakılırsa zaten virüs yeni bir virüs değil, hayvanlarda bulunan bir virüs, normal bir virüs. Bilim İnsanları'nın açıklamaları hayvanlarda bulunan bir virüsün mutasyona uğramış şekli olduğu için ve bir virüsün yeni bir türü olup etkisi bilinmediği için korkuluyor. Domuz gribi gibi hayvanlarda bulunan bir virüsün mutasyona uğrayıp korkulması söylediklerine göre 2002-2003'teki SARS kadar ölümcül olmadığını düşünüyorlarmış.

Geri
Yukarı