Coronanın ciddiyetini kavrayın

• Konuyu başlatan GlorfindeI
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 3B
Ben de aynı fikirdeyim. Üstü kapalı da olsa yanıldığımı belirttim, ki mesajımın tarihi 15 Mart olunca o zamanlar nasıl bir panik ve kaosun etrafı sarmış olduğunu hatırlamışsınızdır.

Fakat şöyle de bir durum var, o zamanlar eyvah virüs var diye ortalığı kaldıranların çoğu şimdi virüs Batının oyunu, aşı olmayacağım gibi söylemler içerisinde. Umarım onlar da yanıldıklarının farkına varırlar. 😇

Sevgi ve sağlıcakla kalın. :)
Haklısınız hocam. Ben bu arada mart ayında yazdığınızı palamut hocamın mesajından sonra fark ettim. Kusura bakmayın sizde. Mart aylarında normal bir grip, büyütmeyin diyorlardı o yüzden öyle demiş olabilirsiniz.

Yaşıyorum arkadaşlar, merak etmeyin. Ayrıca yüksek risk grubuyla yaşıyorum. 😏 Başta bu kadar büyüyeceğine profesörler gibi ben de inanmamıştım. Şimdi kendimi Donald Trump gibi hissediyorum. :D Açık olsa müze de gezerim bu arada. Evde kitap okumak sıktı. 😒
Pandemi döneminde müze gezememek çok büyük, telafisi yapılamayacak bir kayıp değil. Açık olsa gezerim demeniz çok büyük talihsizlik. Milyarlarca insan bu salgın yüzünden maddi-manevi kayıp yaşarken kültürlenme iştahınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Ben de aynı fikirdeyim. Üstü kapalı da olsa yanıldığımı belirttim, ki mesajımın tarihi 15 Mart olunca o zamanlar nasıl bir panik ve kaosun etrafı sarmış olduğunu hatırlamışsınızdır.

Fakat şöyle de bir durum var, o zamanlar eyvah virüs var diye ortalığı kaldıranların çoğu şimdi virüs batının oyunu, aşı olmayacağım gibi söylemler içerisinde. Umarım onlar da yanıldıklarının farkına varırlar. 😇

Sevgi ve sağlıcakla kalın. :)

Ağzına sağlık. Aşı için ağlayanlar aşı olmamak için ağlıyor şu an. Garip ülkemin garip insanları.

aşıyla takılacak çipi boykot etmek için Windows'u korsan indirelim hep beraber (!)

Pandemi döneminde müze gezememek çok büyük, telafisi yapılamayacak bir kayıp değil. Açık olsa gezerim demeniz çok büyük talihsizlik. Milyarlarca insan bu salgın yüzünden maddi-manevi kayıp yaşarken kültürlenme iştahınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
İnanıyorum ki bu hastalık doğru önlemlerle önlenebiliyor. Hiçbir zaman önlem almayın, maske gereksiz, "sosyalleşin" gibi yönlendirmelerde bulunmadım. Bunlar talihsiz olabilirdi. Emin olun sağlık durumumdan dolayı ben de birçok insan gibi dikkatli olmak zorundayım. Bunların hepsini göz önünde bulundurduktan sonra, abartmamak şartıyla insaların dışarı çıkması gerekiyor. Yıllardır her doktorun önerisi olan yürüyüş, nefes egzersizleri gibi sporlar dışarıda yapılıyor. Pandemi döneminde evinde bunları yapamayanlar çok büyük kayıp içerisinde.

Benim durumumda, ki ben zorunlu olarak (yüz yüze vermem gereken sınavlarımdan, okulumdan dolayı) dışarı çıkıyorum, bütün önlemleri almak gerekiyor. Lütfen açık olsa giderdim mesajı, bunları da ekleyerek değerlendirin. Evet bu aktiviteler zorunlu değil, fakat ne kadar pandemi döneminde de olsak inanın canı hayattan zevk almak istiyor. Tek başına evde kafayı yemek, dışarıda virüs kapma pahasına zihin sağlığını korumaktan daha güvenli mi, değil mi sorusunun cevabını size bırakıyorum. :)

İnanıyorum ki bu hastalık doğru önlemlerle önlenebiliyor. Hiçbir zaman önlem almayın, maske gereksiz, "sosyalleşin" gibi yönlendirmelerde bulunmadım. Bunlar talihsiz olabilirdi. Emin olun sağlık durumumdan dolayı ben de birçok insan gibi dikkatli olmak zorundayım. Bunların hepsini göz önünde bulundurduktan sonra, abartmamak şartıyla insaların dışarı çıkması gerekiyor. Yıllardır her doktorun önerisi olan yürüyüş, nefes egzersizleri gibi sporlar dışarıda yapılıyor. Pandemi döneminde evinde bunları yapamayanlar çok büyük kayıp içerisinde.

Benim durumumda, ki ben zorunlu olarak (yüz yüze vermem gereken sınavlarımdan, okulumdan dolayı) dışarı çıkıyorum, bütün önlemleri almak gerekiyor. Lütfen açık olsa giderdim mesajı, bunları da ekleyerek değerlendirin. Evet bu aktiviteler zorunlu değil, fakat ne kadar pandemi döneminde de olsak inanın canı hayattan zevk almak istiyor. Tek başına evde kafayı yemek, dışarıda virüs kapma pahasına zihin sağlığını korumaktan daha güvenli mi, değil mi sorusunun cevabını size bırakıyorum. :)
Bu yazıdaki düşüncelerinizin tümüne katılıyorum. Kesinlikle güzel havalarda dışarı çıkıp sakin yerlerde en azından hava almak, yürüyüş yapmak sürekli evde oturmaktan daha iyi. Mecburiyetlerimiz örtüşüyor, aynı şeyleri ben de mecburiyetten yapıyorum ama adı üstünde mecburiyet. Kapalı sosyal ortamlara girmek ki buna müze de dahil, mecburiyet yoksa yapılmamalı-ertelenmeli bence. Sağlıklı günler diliyorum.

Gördüğünüz şey sadece medyanın abartısı. Ben yine dışarı çıkıp gezeceğim, kültürümü genişleteceğim. Müzelere gideceğim, tiyatroya gideceğim. Yine korkmayacağım. Suçlu mu olacağım, sanmıyorum.

Anlamıyorum, ne bu telaş, ne bu tantana, yine söylüyorum virüsten değil ödünüz patladığı için öleceksiniz.
İlk ölenlerden biri siz olucaksınız ama kimin umurunda.

Şu an corona değil panik zarar veriyor. Gündemlerden önce Ali bey zaten haberini paylaşmıştı. İyileşen kişi oranı bayağı yüksek, ölüm oranı gördüğüm kaynaklara göre(yanlışsam düzeltin) %2-3 arası. Bunun için neden bu kadar panik yapılıyor?

Çünkü doğru değil benim dedem koronadan vefat etti annem hemşire ve ne yazık ki bu veriler gerçek değil ayrıca gençlerde etkileniyor karışıklık çıkmasın diye yalan söylüyorlar uyanık olun 10 hastaneye tablodaki hasta geliyor eğer panik yapmazsan ve vurdum duymaz olursan çok geç olduğunda anlarsın her şeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı