Corsair 240GB LS Serisi hakkında bilgi

Çaç

Kilopat
Daha fazla  
Kolay gelsin arkadaşlar.

240GB bir ssd almayı düşünüyorum. Zamanla kendinden soğutmayacak, hızı çok düşmeyecek ve uzun süre bana sıkıntı çıkartmayacak birşey arıyorum. Başlıkta yazan SSD hakkında görüşleriniz nedir ? Kullanan var mı ? Bunu almayı düşünüyorum ciddi olarak fakat bu kategoride başka alternatifleri varsa sizden duymak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
I
HyperX serisi veya Samsung Evo serisi alabilirsiniz. Bütçeniz nedir ?
400'ü geçmezse güzel olur. Kingston genelde sonradan baya yavaşlıyor diye araştırdım. Genel olarak Corsair'den memnun insanlar fakat memnun olmayan da var. Emin olamadım bir türlü.

Samsung 850 EVO serisine bakın.

Samsung'un yeni 850 Evo serisine bir bakın. Kingston V300'ün gittikçe yavaşladığını bende duymuştum.

Tesekkurler arkadaşlar ilginiz için . Eve geçtiğimde söylediğiniz ssdlere bakacağım . Bir de birşey sormak istiyorum bazi yerlerde sata 3 e baglayin veya sata 2ye baglayin demisler hiz farki var vs. tam olarak nedir bu durum ?

Sata II de hız 3.0 GB/s 'dir. Yani 300 MB/s'ye yakındır. Sata III ise 6.0 GB/s desteklediği için saniyede 600 MB/s kadar çıkabilirsiniz. Bilgisayarınız Sata II olsa bile çok büyük oranda performans artışı sağlanabilir. Sonuçta her şey okuma ve yazma hızından ibaret değil. Erişim süreleri gibi şeyler de önemli. Crystal Disk Mark sonuçlarında 4K kısmı bunu işaret eder. Okuma ve yazma hızlarına kanmayın. Son olarak SSD nin içerisinde kullanılan yonga da önemli. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı