Corsair 275R'dek tek fan soğutma için yeterli mi?

Sistem bileşenlerin toplamda ne kadar ısı yaydığına göre değişir ama sistemde en az havayı içeri çeken bir fanla bir egzoz fanı olması iyidir. Kasayı alıp sonradan fan ekleyebilirsin, fan adedi tercihini değiştirmesin.

Son düzenleme:
Şu an dükkanımda, hem beyaz, hemde siyah modeli var. Bu markanın mühendislik çalışmalarını önemsiyorum. Kasanın üst tarafının açık ve fan takmaya musait olması bence ciddi avantaj. Ön hava girişinin, tam randımanlı olacağını düşünmüyorum açıkcası. Benim güvendiğim yer üst kısımın açık olması.

Hava sirkülasyonu için önü ne kadar ızgaralı yapıda olmasa da en azından bir tane öne fan takman yararına olur. Tek egzoz fanla kasa, nefes almadan sadece nefes veren insan gibi olur.
Teşekkürler. Şimdi kasanın incelemesine baktım galiba iki fan var ama kasanın üst kısmında toz filtresi yok çok sorun olur mu?

Teşekkürler. Şimdi kasanın incelemesine baktım galiba iki fan var ama kasanın üst kısmında toz filtresi yok çok sorun olur mu?

O kasanın iki modeli var. Üstte toz filtresi olmayanın yan penceresi akrilik daha hesaplıdır. Temperli cam modelinde toz filtresi bulunuyor.

Bu düz modeli

Bu temperli cam modeli

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı