Corsair 300R için 400TL fan tavsiyesi

KS
KS
yavinas35

yavinas35

Kilopat
Katılım
15 Ekim 2013
Mesajlar
1.004
Yer
İzmir
Ekran kartında 15-20 derece fark oluşuyor maksimum fanlarda. İşlemcide ise 5-6 derece sadece.

Evet. Çok iyi gerçekten. Sıkıntı nerede ben yarın bir de üsten çıkış vererek deneyeceğim. Yanda ki fan yuvalarını da kapatmayı düşünüyorum bir de. Açık ve kapalı şekilde test edeceğim bir de. Değerlerde değişiklik olacak mı? Teşekkürler. İlginize.
 

Patrash

Picopat
Katılım
21 Ocak 2022
Mesajlar
23
fanları splitter kullanarak kullanacaksan cpu fan yuvasına deilde chasis fan portlarına bağla böylece işlemci yüke bindiğinde aynı devirle çalışıp seni rahatsız etmeyecek şekilde ayarlarsınız devirlerini. birde splitter alacaksan her fan portu için ayrı ayrı besleme devresi olmasına dikkat edersen ömür boyu kullanırsın.ışıklı falan deilde 4 pin pwm akasa snowman tarzı fanlar kullan. iyi oyunlar.
 
KS
KS
yavinas35

yavinas35

Kilopat
Katılım
15 Ekim 2013
Mesajlar
1.004
Yer
İzmir
Fanları splitter kullanarak kullanacaksan CPU fan yuvasına değil de chasis fan portlarına bağla böylece işlemci yüke bindiğinde aynı devirle çalışıp seni rahatsız etmeyecek şekilde ayarlarsınız devirlerini. Bir de splitter alacaksan her fan portu için ayrı ayrı besleme devresi olmasına dikkat edersen ömür boyu kullanırsın. Işıklı falan değil de 4 pin PWM Akasa Snowman tarzı fanlar kullan. İyi oyunlar.

Direk 4 pin anakarta bağlıyorum. Splitter kullanmıyorum. Araştırmadım açıkçası. Akasa fanı iade ettim. Sonucu bekliyorum. Çok ses çıkarıyor. Kafa şişiriyor. 2 yana taktım 1 derece bile düşürmedi sıcaklığı öne taktım sadece 1 adet fan sığdı. İade sonuçlansın ona göre hareket edeceğim. Splitter olası şart mı?
 

Yeni konular

Yukarı