Corsair 300R için 400TL fan tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yavinas

Kilopat
Yer
İzmir
Kasa üst kısmına 2 adet 140 mm. Fan takmak istiyorum. Ekran kartını soğutmaya yardımcı olur mu? Hava akışını arttırır mı? Bütçem 2 fan için 400 TL. Kasa Corsair 300R. Yüksek performans alabileceğim. Daha uygun fiyatlı ürünlerde olabilir. Önde 2 140 mm. 1' 120 mm. Ve 140 mm. Egzoz fan mevcut. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Akasa AK FN063 Viper 14cm PWM Yüksek Performanslı Ultra Sessiz Kasa Fanı. Bu fan uygunmudur. Nasıldır sizce?​

Son düzenleme:
Sahip olduğunuz sistem imzanızda bulunan sistemse boşuna harcama olur gibi geliyor bana. Çok ısınmıyordur zaten.
Yük altındaki sıcaklıklarınız nasıl ?

Ekran kartı 76' yı görüyor.
Sahip olduğunuz sistem imzanızda bulunan sistemse boşuna harcama olur gibi geliyor bana. Çok ısınmıyordur zaten.
Yük altındaki sıcaklıklarınız nasıl?

Evet. İmzamda olan sistem.

Yük altındaki sıcaklıklarınız nasıl?

Corsair sp140

Hocam isinizi görür mü bilmem ama fiyat olarak iyi gibi hem de kontrolcu ile birlikte geliyor bir inceleyin derim.

Dogrudur hocam bende sahsen aldim bu urunu 2 adet fan geldi iCUE yazilimi ile kullanıyorum RGB aydinlatmasi gayet guzel arastirdigimda 2 kati fiyat hep saticisi Hepsiburada olmasi ve marka Corsair olmasiguven veriyor sahsen dusunurseniz kacmaz firsat diye dusunuyorum.

Hocam sağ olun. Görüntü, marka fiyat çok iyi değil mi? Diğer mağazalar da fiyat iki katı.
Kasanızda önde 2 adet 140mm ve arkada 1 adet 120mm fan mı bulunuyor ?
İşlemci soğutucu olarak SE-224-XT kullanıyorsunuz.
Kasanızın üst kısmına 2 adet takacağınız fan daha çok anakartı ve işlemciyi soğutacaktır ve hava akışını arttırabilir kasadaki.

Yan panele koyacağınız 2 adet fan eğer doğrudan ekran kartına üflerlerse asıl o zaman ekran kartı sıcaklıklarında ciddi düşüşler olur.

Söylediğiniz fanlarda kalite ve performans olarak iyidirler. Hem RGB hem performans isterseniz Silverstone Airblazer fanlarına bakabilirsiniz.

4 adet fan'a bütçeniz yetmiyorsa Arctic markalı fanlara da bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam önde 1 adet 140 orijinal fanı var. 1 adet 120 mm. Cooler Master fan taktım ben ayrıca. Sanıyorum egzoz fan da 140 mm. Olmalı. 2 adet fanı yanlara takmam daha mantıklı anladım. Sağolun hocam.

Kasanızda önde 2 adet 140mm ve arkada 1 adet 120mm fan mı bulunuyor?

Kasanızın üst kısmına 2 adet takacağınız fan daha çok anakartı ve işlemciyi soğutacaktır ve hava akışını arttırabilir kasadaki.

Yan panele koyacağınız 2 adet fan eğer doğrudan ekran kartına üflerlerse asıl o zaman ekran kartı sıcaklıklarında ciddi düşüşler olur.

Söylediğiniz fanlarda kalite ve performans olarak iyidirler. Hem RGB hem performans isterseniz SilverStone airblazer fanlarına bakabilirsiniz.

4 adet Fan'a bütçeniz yetmiyorsa Arctic markalı fanlara da bakabilirsiniz.
Kasa siyah renk RGB elverişli değil. ARGB vs. ekstra maliyet olur.

Söylediğiniz fanlarda kalite ve performans olarak iyidirler. Hem RGB hem performans isterseniz Silverstone Airblazer fanlarına bakabilirsiniz.

4 adet fan'a bütçeniz yetmiyorsa Arctic markalı fanlara da bakabilirsiniz.
Öndeki 120 mm olan fanı söküp yana taktım. Sıcaklık değişimi olmadı. Yükte Gpu junc sıcaklık değeri 77 dereceyi gördü. Artış oldu.
Kasa içi buz gibi hiçbir sıcaklık yok. Anlayamadım.

Son düzenleme:
Hocam önde 1 adet 140 orijinal fanı var. 1 adet 120 mm. Cooler Master fan taktım ben ayrıca. Sanıyorum egzoz fan da 140 mm. Olmalı. 2 adet fanı yanlara takmam daha mantıklı anladım. Sağolun hocam.

Kasa siyah renk RGB elverişli değil. ARGB vs. ekstra maliyet olur.

Öndeki 120 mm olan fanı söküp yana taktım. Sıcaklık değişimi olmadı. Yükte Gpu junc sıcaklık değeri 77 dereceyi gördü. Artış oldu.
Kasanızın önünden hava üflendiğinde ekran kartının sağından geçmiş oluyor. Bu sayede ekran kartının soğutma bloğundaki kanallardan hava daha düzgün bir şekilde geçtiği için soğutma performansı daha iyi oluyor.

Örnek olarak :
1652105775547.png

Bu kart kanallara ayrılmamış olmasaydı da dümdüz olsaydı soğutma performansı çok daha kötü olurdu. Fakat kanallara ayrılmış olduğu için kasanın içerisindeki hava akışında daha iyi soğutuluyor.

Siz öndeki fanları bozmadan panele 2 adet fan takarsanız ve direkt ekran kartına üfletirseniz yardımcı olur. Onun dışında özellikle öndeki içeri hava alan fanları ve arkadaki egzoz işlevi gören fanı çıkartmak mantıksız.

Kasanızın önünden hava üflendiğinde ekran kartının sağından geçmiş oluyor. Bu sayede ekran kartının soğutma bloğundaki kanallardan hava daha düzgün bir şekilde geçtiği için soğutma performansı daha iyi oluyor.

Örnek olarak :
Eki Görüntüle 1382984
Bu kart kanallara ayrılmamış olmasaydı da dümdüz olsaydı soğutma performansı çok daha kötü olurdu. Fakat kanallara ayrılmış olduğu için kasanın içerisindeki hava akışında daha iyi soğutuluyor.

Siz öndeki fanları bozmadan panele 2 adet fan takarsanız ve direkt ekran kartına üfletirseniz yardımcı olur. Onun dışında özellikle öndeki içeri hava alan fanları ve arkadaki egzoz işlevi gören fanı çıkartmak mantıksız.
Hocam işlemci fanı kasa önüne doğru mu bakmalı acaba. Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı