Corsair 4000D AirFlow kasaya ROG STRIX XF 120 takılabilir mi?

LauraWells

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
ROG STRIX XF 120 yakında satılmaya başlayacak. Sıvı soğutma radyatör fanı olarak satılıyor ama normal fan olarak kullansam tam verim alabilir miyim? 3 tane alacağım; kasanın üstüne 2 adet ve 1 tane egzoz fan olarak düşünüyorum. Kasa olarak Corsair 4000D AirFlow düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan basıncı öne çıkmış daha çok. CFM değeri de yeterli görünüyor. Kasa fanı olarak kullanılabilir fakat fiyatlandırması önemli bir etken burada, zira 60-70TL'ye ID-Cooling kasa fanı almak varken buna çıkarıp 150-200TL vermek hiç akıl karı değil bana göre. En büyük artısı teknik verilere göre ses olmuş. Ses konusunda iyi bir şey alıyor olsam ASUS'u değil kesinlikle Be Quiet! markasını seçerdim.

Takarsınız ama işlemci fanı pinine bağlanıyor normalde. Diğer PWM girişine başlarsanız sorunsuz çalışır muhtemelen.
Bana mı öyle geliyor yoksa 45 yıl kullanım ömrü mü sunuyor?

Fan basıncı öne çıkmış daha çok. CFM değeri de yeterli görünüyor. Kasa fanı olarak kullanılabilir fakat fiyatlandırması önemli bir etken burada, zira 60-70TL'ye ID-Cooling kasa fanı almak varken buna çıkarıp 150-200TL vermek hiç akıl karı değil bana göre. En büyük artısı teknik verilere göre ses olmuş. Ses konusunda iyi bir şey alıyor olsam ASUS'u değil kesinlikle Be Quiet! markasını seçerdim.
Çok sessizliği ile övünüyor, aslında Corsair LL 120 RGB alacaktım ama bu daha mı iyi ondan size sormak istedim :)
Takarsınız ama işlemci fanı pinine bağlanıyor normalde. Diğer PWM girişine başlarsanız sorunsuz çalışır muhtemelen.
Bana mı öyle geliyor yoksa 45 yıl kullanım ömrü mü sunuyor?
Anakartım Rog Strix B460-F yani sıkıntı yok, tam verim alabilirsin diyorsun?

Geri
Yukarı