Çözüldü Corsair 8GB RAM frekans değerine nasıl ulaşabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tahamert123

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Tahiti
Daha fazla  
Corsair 8 GB 2400 MHz RAM kullanıyorum. MHz değerinin ne olduğunu kontrol etmek için CPU-Z programını indirdim. DRAM Frequency 1200 MHz olarak gözüküyor. Bunu 2 ile çarpmam gerektiği ile ilgili yazılar okumuştum. Çarpınca 2400 değerini alıyorum ama komut istemine wmic memorchip GET Speed yazdığımda speed 2133 diyor, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
DRAM Frequency kısmında yazan doğrudur. Bunu doğrulamanın birkaç yolu var. En basitleri olarak BIOS'a girip bakmak, görev yöneticisinden bakmak.

Görev yöneticisine girip performans kısmını seçin. Sonra "Bellek" i seçip "Hız" yazan kısımda yazan değere bakın. 2400MHz yazıyor olması lazım.

Eğer anakartınızı belirtirseniz BIOS'tan nasıl bakabileceğinizi anlatabiliriz.

DRAM Frequency kısmında yazan doğrudur. Bunu doğrulamanın birkaç yolu var. En basitleri olarak BIOS'a girip bakmak, görev yöneticisinden bakmak.

Görev yöneticisine girip performans kısmını seçin. Sonra "bellek" i seçip "hız" yazan kısımda yazan değere bakın. 2400MHz yazıyor olması lazım.

Eğer anakartınızı belirtirseniz BIOS'tan nasıl bakabileceğinizi anlatabiliriz.

Kusura bakmayın ceza aldığım için cevap yazamadım. Anakartım ASUS STRIX Z270F GAMING. Görev yöneticisinde 2400 MHz gosteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı