Corsair AX850 850W nereden alınır?

wexoek

Centipat
Daha fazla  
Corsair RMx 850watt 80+Gold güç kaynağı almayı düşünüyordum ama malum elektrik faturalarından sonra en yüksek verimlilik sertifikasına sahip 80+ Titanium Corsair AX850 850W modeli almayı düşündüm. Fiyatı pahalı ama güç tüketimini ve yıllarca kullanacak olmamı düşünüce boşa giden enerjiden daha mantıklı geldi.
Sizce Gold ve Titanium sertifika arasında aylık elektrik kullanımında boşa giden elektrik farkı kaç tldir? Değer mi titanyum almaya?

Bir de bu modelin satıldığı yer yok? İnternet üzerinden güvenilir bir yer bulamadım ayrıca Corsair'in kendi sitesinde dolar bazında satış gerçekleşiyor ben bu ürünü nereden temin edebilirim?

Tamamdır dostum gold olan modeli sipariş ettim bile 😊 umarım modeli 2021 üretimdir 4-5 yıllık(2018) model çıkarsa değişim isteyebilir miyim peki çünkü model yazmıyordu

2018 model RMx 2021 modelden daha iyi. Ben de 2018 üretimli RM850X kullanıyorum. Aldığınız linki atabilir misiniz?

@wexoek RMx modelinin 2018 yılı ile 2021 yılı arasında öyle ahım şahım, o olsa daha iyi olur denilebilecek bir fark yok. Zaten üst düzey bir seri; ufak ripple, zamanlama farkları ya da fan farkı pek bir şey ifade etmiyor. İkisi de üzmez. Yapılan revizyon genel performans ile alakali olmayıp, kronik bir sorun ile ilgili olsaydı durum değişirdi tabii.

Son düzenleme:
@wexoek RMx modelinin 2018 yılı ile 2021 yılı arasında öyle ahım şahım, o olsa daha iyi olur denilebilecek bir fark yok. Zaten üst düzey bir seri; ufak ripple, zamanlama farkları ya da fan farkı pek bir şey ifade etmiyor. İkisi de üzmez. Yapılan revizyon genel performans ile alakali olmayıp, kronik bir sorun ile ilgili olsaydı durum değişirdi tabii.

Tam tersi daha kötü olmuş. Fanı elektrik süpürgesi mübarek...

Tam tersi daha kötü olmuş. Fanı elektrik süpürgesi mübarek...

2018'e göre kötü tabii de 30 db çok da yüksek bir ses seviyesi sayılmaz. 2018 de 20 db zaten. Diger taraftan düşük yüklerdeki verimlilik konusunda ya da ripple konusunda 2021 modeli daha iyi ki PSU için fan sesinden daha önemli hususlar.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim dostum 😊

2018 model RMx 2021 modelden daha iyi. Ben de 2018 üretimli RM850X kullanıyorum. Aldığınız linki atabilir misiniz?

Geri
Yukarı