Corsair Carbide Delta RGB fan bağlantısı

Enes Erçin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Corsair Carbide Delta RGB kasa aldim lakin şöyle bir sorunum var. 4 fan da dönüyor lakin RGB olan 3 fandan 1 tanesi yanıyor sadece. Acaba bir program vs ile mi çözülüyor? Kasa ve güç kaynağı olarak sıfır aldım acaba gelen diğer 2 fan RGB mi bozuk yardımcı olur musunuz biraz aciliyeti var. Anakartim B450M S2H teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• IMG-20220121-WA0001.jpeg
    IMG-20220121-WA0001.jpeg
    364,1 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG-20220121-WA0011.jpeg
    IMG-20220121-WA0011.jpeg
    150,2 KB · Görüntüleme: 38
  • 20220121_155359.jpg
    20220121_155359.jpg
    210,1 KB · Görüntüleme: 40
  • 20220121_155404.jpg
    20220121_155404.jpg
    165,6 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Tim 3 pinli rgb başlıkları ana karta bağlı mı? Yani birbirlerine bağlamışsınız sanırım rgb çoğaltıcı ile ama ana karttaki alana da bağlı mı? Ya da bir RGB kontrolcü kullanıyor musunuz? Kontrolcüyle alakalı da olabilir.

Tim 3 pinli RGB başlıkları anakarta bağlı mı? Yani birbirlerine bağlamışsınız sanırım RGB çoğaltıcı ile ama ana karttaki alana da bağlı mı? Ya da bir RGB kontrolcü kullanıyor musunuz? Kontrolcüyle alakalı da olabilir.

Kasa içerisinde bir adet kontrolcü geliyor lakin sadece en alt fanın RGB kontrol ediyor. Kabloyu anakartta ki SYS fan isimli yere bağladım fazla bilgim yok işin açığı nasıl yapabilirim?

Fanları eğer bir çoğaltıcı ile tek bir noktaya bağlıyorsan fanların modelinin aynı olmasına dikkat et. Çünkü çoğaltıcı o fanlardan birini master olarak görerek ana karttan komutları o fanı baz alarak diğerlerine de iletir. RGB konusunda ya tüm fanları anakarta bağlayacaksın ya da hub'a bağlayarak hub'ı da ana karta bağlayacaksın. Tüm rgb kablolarını fanlardan çıktığı noktadan başlayarak takip et ve çoğaltıcıyla bile olsa HUB'a bağladığına emin ol. Genelde bağlantılar birbirini çok sıkı tutmaz. Gevşeme vs olması durumunda çoğaltıcıya bağlı fanlar da etkilenecektir. Hub'ın da power'dan güç alan bağlantısını yapmayı unutma. Eğer hub'ı kasanın ön panelinden düğme ile de kontrol edebiliyorsan düğmeye 10 saniye falan basılı tut. Ama Hub'ın da bir fotosunu, bağlantıların da görüneceği şekilde atarsan daha iyi yardımcı olurum. Ben de çok uğraştım zamanında bu tip şeylerle. Kasa için özel ARGB şerit led falan döşedim.

Sorunu çözdüm RGB renk yanmasını sağlayan kablolarda ters baglanti yapmışım iki turlu de giriş olduğundan doğru taktim sanmıştım sorun çözüldü teşekkür ederim.

Geri
Yukarı