Corsair Carbide SPEC-02 kasa incelemesi

v2-75413_medium.jpg
CORSAIR.jpg

Ürünü 1 ay önce aldım almayi düşünenler için kendimce avantaj ve dezavantajlarını belirtmek istiyorum.

• avantajlar
  • + sac kalitesi kullanılan boya kalitesi iyi.
  • + Kablo saklama için geniş bir alan mevcut.
  • + üst ve alt kısımdaki toz filtreleri.
  • + cpu souğutucu için geniş yükseklik ( cooler master hyper 212 evo gibi soğutucular ön kapaktaki bombe çıkıntı sayesinde sığıyor 2-3 mm boşluk kaliyor.)
  • vidasız ssd (x2) ve hdd (x3) montajı.
  • Ekran karti için çok büyük bir alan mecvut ( tek ekran karti. )
  • +sıvı soğutmaya uygun (120 ve 240mm radyatörler takilabiliyor.)
  • + kasa ile birlikte gelen 650w güç kaynaği 80 plus sertifikasına sahip ve 12v kanalindan 600w kadar verebiliyor.

• Dezavantajlar
  • - ön kapaktaki toz filtresi yeterli değil erken tozlaniyor ( örneğin: yılda 1 kasa içi temizlik yapıyorsak bunu 8 aya düşürmek gerek )
  • - Kasa ile birlikte gelen fanlar kalitesiz ve yüksek sesli değiştirmek şart ( corsair in kaliteli fanlari tercih edilebilir. )
  • - SLI yapicaklar ekran karti boyutuna dikkat etmeli alt kısımdaki hdd yeri boyutu düşünüyor.

Not: Kullanmaya devam ettikce tecrübelerimi güncellicem 1 aylik kullanımdaki deneyimlerim bu şekildedir.

Sormak istediğiniz her türlü soruyu sorabilirsiniz. Kasa boyut uzunluk değerlerini resimlerde paylaştim.

Ekran Alıntısı7.JPG

Ekran Alıntısı3.JPG

Ekran Alıntısı.JPG

Ekran Alıntısı5.JPG

Ekran Alıntısı4.JPG

Ekran Alıntısı2.JPG

Ekran Alıntısı6.JPG

Ekran Alıntısı1.JPG

ölçüler.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı kasadan var. Ana kartım asus z170-p. 3 fan girişi mevcut ve ben bunu bilmeden ön taraf için 12 lik kırmızı cooler master fan aldım. Öndeki iki fanı birleştirip kullanmak mümkün mü?

+Kasa bende var ve cok memnunum.
+Güc kaynağı corsair vs-650.
+Soğutma olarak bence bi sorunu yok hatta kışın üşüyünce neden hic isi yaymiyor diye yakinmistim. (sadece 2 stok fanim var)
2 tane 2.5 inclik yuvasi var daha cok olabilirdi.
+Fanlarin öyle cok sesi yok ve kalitesiz degiller ama yuksek hızlarda (%75 80 ustunde ses cikardigi dogrudur)
+Guzel bi tasarimi var ve kullanilan sac kalin kolay kolay egilme buyulme olmaz saglam bi mal
+Arkadasinda dedigi gibi 1. Ekran karti icin alan oldukca genis 3 fanli modelleri alir ama 2. Ekran karti icin alan biraz daha dar eger ssd kullanmayi dusunuyosaniz 2. Ekran kartı ssdlerle birlikte takilirken sata ve guc kablolariyla ic ice giricektir ama eger ssd kullanmicaksaniz 2 tane msi gaming x serisi ekran karti sigar (benimki gtx 960 hepsi ayni boy mu emin degilim) illa hem ssd hem 2 ekran karti isteniliyosa da L seklindeki sata ve guc kablolariyla halledilebilir.

Geri
Yukarı