CORSAIR Carbide SPEC-05 kasaya sonradan fan takılır mı?

-yunus-Emre

Hectopat

Merhabalar. Linkteki kasaya sahibim fakat sanırım kasanın hava akışı iyi değil ve ekran kartım çok ısınıyor. Ekran kartımı yükseltecektim fakat piyasa bildiğiniz gibi. Onun yerine ekran kartımın ısısını düşürüp overclock yapıp 10-15-20 FPS de olsa artırmak istiyorum. Kasamın içinde 1 adet fan var onun dışında fan yok tabii egzoz fanını saymazsak. Ekran kartım Rust oynarken 78 dereceyi gördü yaz ayında, kışın Rust'ta maksimum 73 dereceyi gördüm. Aynı ekran kartı arkadaşımda var maksimum oyundayken 63 dereceyi görüyor, ikimizin de ekran kartı modeli aynı tek fanlı, kasalarımız farklı tabii. Bilgili arkadaşlardan yardım almak istiyorum. Bu kasaya sonradan fan takılır mı? Kaç tane takabilirim ve bağlantısını nasıl yapacağım? Sonradan takacağım fanın hızını kendim ayarlayabilir miyim? Önerdiğiniz fan varsa link bırakırsanız memnun olurum.

Sistem özelliklerim: Gigabyte GTX 1650 GDDR6 OC versiyon 4 GB, Ryzen 3 3100 işlemci, 2x8 3000 MHz XPG RAM, Corsair CV550+80 güç kaynağı, B450M S2H anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öndeki tek fanı ki kendisi görüntüden başka bir işe yaramıyor, üste egzoz olarak takıp; öne, 2 tane 12 cm yüksek CFM ve yüksek basınçlı fan takmak iş görebilir. Yalnız ön kısmın üstüne takılan fan için üst tarafta vida deliği yok, alttaki iki vidayı iyice sıkınca oynatmayacak şekilde tutuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öndeki tek fanı ki kendisi görüntüden başka bir işe yaramıyor, üste egzoz olarak takıp; öne, 2 tane 12 cm yüksek CFM ve yüksek basınçlı fan takmak iş görebilir. Yalnız ön kısmın üstüne takılan fan için üst tarafta vida deliği yok, alttaki iki vidayı iyice sıkınca oynatmayacak şekilde tutuyor.
Hocam ekran kartının altına, ekran kartına üfleyecek şekilde takabilir miyim?

Merhaba anakartınız hangi boyuttadır acaba? Profilimde bir sorunumdan bahsettim bana bu konuda yardım edebilir misiniz?

Geri
Yukarı