Corsair Carbide Spec Alpha da en iyi hava sirkülasyonu nasıl sağlanır?

Anılcan Gül

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Sizden fan kurulumları için fikir istiyorum. Corsair Carbide Spec Alpha kasam var.

1 Tane 240mm SilverStone sıvı soğutma var.
1 Adet Arctic bionix p120.
1 Adet Akasa Viper s-flow 12cm.
1 Adet Corsair AF120 Blue LED.
2 Adet kasa ile gelen LED fanlar.
1 Adet kasa ile gelen egzoz fan var.

Şu an şu şekilde kullanıyorum.

240mm radyatör kasa önünde takılı ve 2 fan radyatörün önünde içeriye hava çekiyor.
AF120 fan egzoz fan olarak kullanılıyor.
2 LED fan üst taraftan hava çıkması için kullanılıyor.
1 Adet kasa ile gelen egzoz fan kasa altında içeriye hava almak için kullanılıyor.

Arctic ve Akasa marka fanlar şu anda boşta. Radyatör üst tarafa takılmıyor, üst tarafta kullanmak için kasa değiştirmem gerekiyor, buna değer mi?
En iyi hava sirkülasyonu nasıl sağlanır? Boşta olan iki fanı kullanmak istiyorum. Teşekkürler.

Ayrıca 2 technopat videosunda sıvı soğutma farklı şekilde takılmış. Bir videoda sıvı soğutma pompası pump_fan1'e, radyatör fanları cpu_fan1 e takılırken, başka video da pump_fan1'e radyatör fanları takılıyor, cpu_fan1'e ise pompa takılıyor. Hangisi doğrudur?
  • Anakart: MSI Z370 GAMING PRO Carbon.
  • Işlemci: i5-8600K.
  • RAM: 8 gb+8 GB Corsair Vengeance DDR4 16 GB.
  • PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold SSR-650FX 650W 80+ Gold.
  • Ekran kartı: ASUS TUF GeForce GTX 1660 Ti OC 6 GB GDDR6 192 Bit.
  • SSD: Samsung 250GB 860 EVO M.2 SATA.
  • HDD: 1TB WD Blue.
  • Sıvı soğutma: Silver stone TD02-E.
  • Monitör: ViewSonic XG2401.

Son düzenleme:
Arctic ve Akasa marka fanlar şu anda boşta. Radyatör üst tarafa takılmıyor, üst tarafta kullanmak için kasa değiştirmem gerekiyor, buna değer mi?
Paran var ise değer.

Şu anki değerlerin iyi ise değiştirmene gerek yok.

Ayrıca 2 Technopat videosunda sıvı soğutma farklı şekilde takılmış. Bir videoda sıvı soğutma pompası PUMP_FAN1'e, radyatör fanları CPU_FAN1'e takılırken, başka video da PUMP_FAN1'e radyatör fanları takılıyor, CPU_FAN1'e ise pompa takılıyor. Hangisi doğrudur?

Sıvı soğutma pompası PUMP_FAN1'e, radyatör fanlarını da CPU_FAN1'e takmıştım ben.

240mm radyatör kasa önünde takılı ve 2 fan radyatörün önünde içeriye hava çekiyor.
AF120 fan egzoz fan olarak kullanılıyor.
2 LED fan üst taraftan hava çıkması için kullanılıyor.
1 Adet kasa ile gelen egzoz fan kasa altında içeriye hava almak için kullanılıyor.
Merhaba , sıvı soğutucuyu kendiniz mi montajladınız ? Aynı kasaya ben de 240 mm bir sıvı soğutucu aldım nasıl takabileceğimle ilgili yardımcı olabilir misiniz ?

Merhaba , sıvı soğutucuyu kendiniz mi montajladınız ? Aynı kasaya ben de 240 mm bir sıvı soğutucu aldım nasıl takabileceğimle ilgili yardımcı olabilir misiniz ?
Merhaba. Evet kendim montajladım. 240mm sıvı soğutma sadece kasanın ön tarafına takılabiliyor. radyatörü kasanın içerisinden ön tarafa koymanız gerekiyor, zaten orada yeri var. Fanları kasanın dışından yani ön taraftan radyatöre montajlamanız gerekiyor. Fanları ön kapağın tam olarak boş kısmına denk getirirseniz rahatça toparlarsınız. isterseniz özelden daha detaylı yardımcı olurum.

Merhaba. Evet kendim montajladım. 240mm sıvı soğutma sadece kasanın ön tarafına takılabiliyor. radyatörü kasanın içerisinden ön tarafa koymanız gerekiyor, zaten orada yeri var. Fanları kasanın dışından yani ön taraftan radyatöre montajlamanız gerekiyor. Fanları ön kapağın tam olarak boş kısmına denk getirirseniz rahatça toparlarsınız. isterseniz özelden daha detaylı yardımcı olurum.
Çok iyi olur , nasıl ulaşabilirim size ?

Geri
Yukarı