Corsair Carbide Spec Serisi Nasıldır ?

Son Anka

Kilopat
Daha fazla  
Bir süredir Corsair Spec-01, Corsair Spec-02 ve Corsair Spec-03 modellerine bakıyorum. Yaklaşık 3-4 ay sonra Gtx970, İ5 6600k ve Msi Z170A Gamin Pro (Asus Z170A Pro Gaming'de olabilir) temelli bir sistem alacağım gibi görünüyor :) Ve Corsair Carbide Spec serisi beni cidden kendisine çekiyor bayıldım desem yeridir kasaya niye bilmiyorum. Birde kırmızı ışıklarla kasaların çok güzel duracağını düşünüyorum :D

Sorularım Şunlar

1-Corsair Carbide serisi içerisinden hangisini tavsiye edersiniz ?

2-Boyut açısından fan ve ekran kartı sığması vs gibi açılardan yani Spec-01 düşünmüyorum ancak tip olarak en beğendiğim Spec-01 ve Spec-3 bunu da belirtmeliyim.

3-Fan olarak 120mm bir fan düşünüyorum ve oc yapacağım o yüzden hava sirkülasyonu en iyi olan model olursa benim için çok iyi olur :) Yani sorum şu hava sirkülasyonu en iyi olan model hangisi ? ( Büyük ihtimalle Hyper 212 Evo yada Akasa Nero 3 olabilir )

4-Stok fanların aşırı sesli olduğu söyleniyor ve ses yalıtımı hiç yokmuş :D Bu hangi kasa için geçerli yoksa bütün seride mi fanlar ve ses yalıtımı kötü ? Spec-03 en ileri model olduğu için diyorum onda durum nasıl ?

5-Hava sirkülasyonu bütün seride kötü deniyor yabancı forumlardan duyulanlardan ama ben gerçekten kasaları kullanmış olan bilgisi doğru kişilere soruyorum. Kasaların hava sirkülasyonu o kadar kötü mü ? Gerçekten sırf şekilden mi ibaret bu kasalar ?

Cooler Master Silencio 650 Pure ve Dark N10 var aklımda alternatif olarak. Bu kasaların güzel olduğunu bende biliyorum performans olarak yukarıda ki sisteme de hava sirkülasyonu olsun boyut olsun gayet uygunlar ancak ciddi manada tipleri hoşuma gitmiyor. İlla birini almam gerekse Cooler Master Silencio 650 Pure alırım ancak genede içim ısınmıyor.

spec 01.jpg spec 02.jpg spec 03.png

Tek ricam kulaktan dolma bilgilerle benim kafamı şaşırtmayın :D . Cevaplayanlar konu hakkında bilgili kişiler olursa çok güzel olur. Şimdiden teşekkürler cevaplayan herkese, iyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 gün önce spec-02 modelini aldım ve çok memnunum
Fanlar abartıldığı kadar sesli değil
Önde 2 arkada 1 yukarıda 2 olmak üzere toplam 5 adet 120 mm lik fan desteği var ister sıvı ister hava soğutma kurulabilir aynı zamanda kasanın içide yeterince geni ve vidasız montaj özelliği çok iyi şu dönemlerde alınabilecek en iyi F/P ürünlerinden biri bence.

Önde 2 arkada 1 yukarıda 2 olmak üzere toplam 5 adet 120 mm lik fan desteği var ister sıvı ister hava soğutma kurulabilir aynı zamanda kasanın içide yeterince geni ve vidasız montaj özelliği çok iyi şu dönemlerde alınabilecek en iyi F/P ürünlerinden biri bence.
Alttaki fan yuvasını unutmuş arkadaş galiba 6 tane var toplamda 120 mm fan yuvası.

Spec-02 pek düşünmüyorum ama yorum için teşekkürler :D . Keşke biraz daha ayrıntı verseydiniz bunlar teknik bilgiler zaten :D

Biraz alakasız olacak ama vaktim yok ondan dolayı şunu demek istiyorum. Spec-02 alacakken Thermaltake V31 aldık ve emin olabilirsin kat kat daha iyi.

Corsair Spec-03 modelini Hyper 212 Evo ile kullanıyorum. Rahatlıkla sığıyor bir sıkıntı olmuyor. Ben ön tarafa iki adet corsair 140lık kırmızı ledli fan taktım. Sadece psu dan bazen biraz farklı ses geliyor nedendir anlayamadım. Onun haricinde bir problem yok. Silikon vidalardan sipariş ettim. Onlarla bir fark olur olmaz deneyip göreceğiz.

@Silinen üye Hyper 212'nin sığıyor olması güzel kafamdan onu attım en azından ses Corsair Vs650'den diyorsun o zaman doğru mu anladım ? Ben zaten boş kasa ile Zalman bir güç kaynağı düşünüyorum :D Benim sorum herkes stok fanlar dan çok ses geliyor diyor fanlar sesli mi ? Sliencio Pure 650 mi yoksa bu mu karar veremiyorum ama bunu almayı istiyorum gibi :D

@Luck Star İnventus'da ne yazık ki güç kaynaksız hali yok :D Ve ben kaliteli olması açısından güç kaynağı ayrı alma istiyorum sisteme ve gel gelelim THERMALTAKE Core V31 burda ki kasada bulunan güç kaynağının kabloları modüler değil kaliteli bir güç kaynağı ancak kablolalamada çok kötü görünecektir :( Tabi birde modüler olmayan kablolar çok dağanık olunca hava akışınıda engelliyor :D Mesela ben bunu alacağım ayrı güç kaynağı olarak ZALMAN ZM600-LX bu modüler bir yapıda mesela. Anlatabilmişimdir umarım teşekkürler konu ile ilgisiz olmadı tabi ki başka kasada önerebilirsin :D Ama inventusda o kasa boş olarak yok genede boş hali varsa atarsan kasayı bir incelerim bellide olmaz belki stoğa gelir falan :D

Spec-02 Modelini kullanıyorum. Görünüş olarak güzel olabilir ama çok sıkıntı çıkardı bana montaj esnasında pişmanım. Güç kaynağının kabloları kısa kablo yönetimi yapamadım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı