Corsair CX750F RGB 80+ Bronze cızırtı sesi

VapeArt

Decapat
Selamlar. İtopya'dan DA-Sistem 5 satın aldım. İçeriğinde Corsair iCUE 4000X ve Corsair CX750F RGB 80+ Plus vardı. Bilgisayarı teslim aldığımda bu sesin çıktığını tespit ettim ve garantiye göndermek için İtopya ile görüştüm. İtopya "sadece PSU'yu göndermeniz yeterli, inceleyelim" dediler ve PSU'yu gönderdim. Bir hafta sonra aradığımda "kasa ile göndermediğiniz için distrübütör (penta) incelemeden size geri göndermiş." şeklinde cevap aldım. Sırf PSU'yu kontrol etsinler diye bütün kasayı göndermemi istiyorlar. Günlerce kavga ettim ama sonuç yok. Bari sizlere sorayım dedim, alt tarafa ses linki ekledim. Bu cızırtı sesi neyin sesidir?

Sesi dinlemek için tıklayın.

Sistem:
  • AMD Ryzen 5 3600 mpk 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
  • MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart.
  • SanDisk 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400 MB okuma / 1750 MB yazma)
  • 2 X XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
  • Corsair iCUE 4000X RGB 750W 80+ Bronze tempered glass siyah mid Tower kasa.
  • MSI GeForce RTX 2060 Ventus GP OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sistem bende de var ve cızırtı bende de var hafif. Ekran kartında da cızırtı oluyor ultra ayar yüksek fps'lerde. İtopya ve donanım servisleri satış sonrası destekte tek kelimeyle rezalet

Hocam ekran kartını daha test edemedim ama PSU'dan böyle bir ses çıkması normal mi? Sebebi nedir? Bu arada aynen, İtopya'dan monitör ve sıvı soğutma da alacaktım ama Allah korusun. Bu saatten sonra İtopya asla.

Hocam ekran kartını daha test edemedim ama PSU'dan böyle bir ses çıkması normal mi? Sebebi nedir? Bu arada aynen, İtopya'dan monitör ve sıvı soğutma da alacaktım ama Allah korusun. Bu saatten sonra İtopya asla.
Ben ilk defa kasa sahibi oldum, bu yüzden çok bilgim yok fakat bence olmamalı. Muhtemelen siz kasayı da gönderseniz bir sorun bulmayacaklar. Ah ah yaşadığın ülke kaderindir lafı ne kadar doğru. Dünyanın en iyi hizmet veren markasını getir Türkiye'ye, 2 günde hizmet kalitesi bozulur.

Hani kargo şirketlerinin kargoları ayakla fırlattığını bilmesen gönderirsin de kargoya vermek risk, gelmesi risk vs derken psikolojik olarak yoruluyor insan.

Hocam cızır cızır ses çıkarıyor, bir sorun var ve çözülmesi gerekiyor. Daha önce Amazon'dan anakart aldık, anakart 9 ay sonra yanınca yok penta yok distrübütör gibi hiçbir şeyle uğraştırmadan, neden yandığını bile sormadan ürünü alıp yenisiyle değiştirdiler. Bunda daha 1 günlük bile değilken incelemeye gönderelim diyorlar :D Türkiye'den ziyade biraz da ürünü kimden aldığın önemli. Bir daha İtopya mı? Önünden geçmem.

Ayrı olarak, Müşteri temsilcileri i** bey, PSU'yu direkt olarak göndermemi, ürün çok yeni olduğu için aynı hafta içerisinde çözüleceğini belirtti. PSU'yu salı günü direkt olarak kargoya verdim. Ürünle kendilerinin ilgilenmediğini, Corsair distribütörü olan "Penta Teknoloji" isimli firmaya gönderdiklerini belirttiler. Bugün durumu sormak için İtopya'yı aradığımda, ürünün incelenmeden bana geri gönderildiğini, sebebinin ise "kasa ile göndermeniz gerekiyordu, sadece PSU'yu kabul etmiyorlar" şeklinde cevap aldım. Fakat müşteri temsilcisi i** bey kasaya ihtiyaç olmadığını, sadece PSU'yu gönderirsem yardımcı olacaklarını özellikle belirtti. En çok bilgisayara ihtiyacım olan final sınavı haftamda bilgisayarsız kaldım ve benim bir haftamı resmen dalga geçerek aldılar. Daha iki günlük sistemimin parçasını dalga geçer gibi önce isteyip, sonra incelenmeden geri gönderiyorlar ve geri döndüğünü ben aradığımda öğreniyorum. İtopya hakkında sayısız şikayet okumama rağmen şansımı denemek istedim fakat, uzak durulması gerektiğini anladım. Dalga geçer gibi ürünü isteyip incelemeden geri göndertiyorlar. Test yapılan yer fazla gürültülü ve büyük olduğu için sesi duymamış olabiliriz diyorlar. Şaka gibi :D

Geçen bir kişi de daha bu PSU'dan bu sesi aldığına dair bir gönderi görmüştüm. Kronik falan mı acaba? Da sistemdi o da.

Kronik mi bilmiyorum hocam, ama İtopya'dan o kadar soğudum ki, sırf bir PSU için bütün kasayı istediler, gönderdikten sonra inceleyip bunda bir problem yok diyerek geri göndermelerinden korkuyorum. Pazartesi günü kargoya vereceğim gelişmeleri buradan yazarım.

Kronik mi bilmiyorum hocam, ama İtopya'dan o kadar soğudum ki, sırf bir PSU için bütün kasayı istediler, gönderdikten sonra inceleyip bunda bir problem yok diyerek geri göndermelerinden korkuyorum. Pazartesi günü kargoya vereceğim gelişmeleri buradan yazarım.
Merhaba aynı psu kasa bendede mevcut cızırtı sesi psu ayrı dışarı takıp calıştırdım boşta bile cızırtı sesi geliyor bobinlerden sanırım coil whine da olabilir sonuç aldınız mı acaba garantiye gönderip

Yeni konular

Geri
Yukarı