Corsair Force GS 128 GB SSD nasıldır?

The Psycho

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese Merhaba :)

Forumda yeniyim sizi Youtube'dan buldum. Bir Oyunsever olarak oyunculara yönelik ürünleride severim teknolojiye merakım var, tam bir bilgisayar bağımlısıyım. Bu yüzden soluğu forumda aldım aslında keşfedeli çok oldu ayrıca forumda tanışma veya sohbet gibi bir bölüm göremedim.

Neyse daha güzel performans alırım düşüncesiyle bu ürünü aldım yorumlarınızı bekliyorum. Bu SSD'yi yeni aldım. Aldıktan sonra sormanın bir mantığı yok diyebilirsiniz fakat merak ediyorum kaliteli bir ürün mü almışım siz olsanız bu ürünü önerir miydiniz?

Ben SSD'lerden anlamam açıkçası Okuma yazma hızına bakarak aldım. Dikkatimi çekti ürüne 50 TL sadece vergi aldılar.

Eklemeyi unuttum mesajımı düzenliyorum.

Windows 7 Home Basic 64 Bit Kullanıyorum SSD Takılıyken 25-30 Saniye gibi bir zamanda açılıyor HDD ile arasında uçurum farklar göremedim.

Türkçe'yi ben de severim hatalarım ve kusurlarım olsada her insan gibi yazarken kısaltma kullanmam. ''Q,W,X'' Bu gibi harfleri cümle içinde hatta kelimede örneğin ''K,V'' gibi harflerle değiştirip iğrenç bir cümle kuranları ve bu tarzda yazanlarıda hiç sevmem açıkçası. Malum Türkçe Öğretmeni değilim elbet hatalarım olabilir.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Foruma hoş geldin kardeşim.
Biraz değişik bir cümle olacak ama kötü SSD bile çok iyi iş görür. Corsair kaliteli bir marka gerek diğer bileşenlerde ram, güç kaynağı vs kendini kanıtlamış bir firma.

Hoşbulduk :)

Şimdi buradan çıkarmam gereken şey SSD'nin kötü olduğu ve Corsair markasının kaliteli bir marka olduğu mu?

Yani ürün kötü ama marka iyi eski model gibi birşey mi?

Birde düzenleyip belirttim unutmuştum.
Kronometre ile ölçtüm 25-30 Saniye arasında değişiklik gösteren bir açılış süresi var.
Ben beklerdim ki 5 Saniyede açılsın 2 Saniyede kapansın SSD sonuçta ama hayal kırıklığına uğradım.

Şimdi öncelikle bize sistemini yazman gerek. Ayrıca SSD taktıktan sonra mı Windows 7 kurdun?

Bu arada aldığın SSD gayet iyi bir SSD ama o cihazdan tam performans almak istiyorsan Windows 8 kullanacaksın. Biz burada Windows 7 kullanmayız ve kullananları da pek hoş karşılamayız :) Windows 8'e geçince ne demek istediğimiz anlayacaksın. Foruma hoş geldin.

https://www.technopat.net/forum/windows-8/9708-windows-8-turkce-indirme-baglantilari.html

Şimdi öncelikle bize sistemini yazman gerek. Ayrıca SSD taktıktan sonra mı Windows 7 kurdun?

Bu arada aldığın SSD gayet iyi bir SSD ama o cihazdan tam performans almak istiyorsan Windows 8 kullanacaksın. Biz burada Windows 7 kullanmayız ve kullananları da pek hoş karşılamayız :) Windows 8'e geçince ne demek istediğimiz anlayacaksın. Foruma hoş geldin.

https://www.technopat.net/forum/windows-8/9708-windows-8-turkce-indirme-baglantilari.html

Teşekkür ederim. Güzel bir ürün aldığıma sevindim çünkü inanın hiç anlamıyorum. :)

Evet Windows 7'yi SSD taktıktan sonra SSD'ye kurdum Recovery DVD ile kurdum beraberinde berbat programlar geldi.
Kaldırdığım halde 32 GB Alanımı kullanıyor hala birkaç programdan fazlasıda kurulu değil şuan.

Windows 7 Kullanmamın sebebi Cihazı satın aldığımda gelmesidir. Windows 7 ile 8 arasında ne gibi farklar var bilginiz var mı?

Laptop kullanıcısıyım eskidi artık. i5 işlemcisi var. Berbat bir ekran kartı var. RAM'i de 6 GB Olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8 PC'ne yeni bir hayat verecek :) Windows 7 hız konusunda 8'in eline su bile dökemez. Windows 7'li bilgisayar kullanmak işkence geliyor artık :)

Fark mı? Windows 8 yeni bir dünya. Mükemmel bir işletim sistemi. Kesinlikle geçmeniz gerek. Bu yazımı okuyun ;)

Neden Windows 8? - Bloglar - Technopat Forum

-Windows 8 Pro 64 Bit
Satın almıştım. Dün yükledim SSD sayesinde çok hızlı açılıp kapanıyor fakat alışmak lazım tabii en büyük eksiğim başlat menüsünün olmaması. :)
Açıkçası beğeniyordum ama dediğim gibi Windows 7'ye alışınca garip geliyor insana performans olarak çok fark var tabii teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar üzülerek yazıyorum SSD ile açılışı ölçtüm 20 saniye sürüyor bu bir ssd için aşırı uzun bir zaman değil mi üstelik Windows 8 Performansı malum.
Yardımlarınızı bekliyorum neden böyle oldu anlamadım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı