Corsair Glaive RGB Oyuncu Faresi İncelemesi

GLAIVE RGB Gaming Mouse — Black (EU)

Ürün özellikleri;
  • Sensör: PMW3367, optik
  • 100 - 16000 DPI; 1 DPI adımlarla özelleştirilebilir
  • İletim Hızı: 1000/500/250/125 Hz - 1 Ms
  • Boyutlar: 125.8( U ) x 91.5( G ) x 44.6( Y ) mm
  • Ağırlık: 122 g (kablosuz)
  • Değiştirilebilir baş parmak kısmı
  • 50 Milyon basım ömürlü Omron anahtarlar
  • 6 tuş
  • 3 RGB bölgesi, + DPI göstergesi (6 bar )
  • Kablo uzunluğu. 1.8 m
  • Yerleşik hafıza/profil
Ürünü, altlığı gibi Adeks'ten indirimde aldım. Siparişimin aynı günü teslim edildi.

Kutusu, G502 ve Rival 700'e benzer şekilde kapaklı olarak tasarlanmış. İçinde her şey karışmadan yerli, yerinde geliyor. İçinden fare, belgeler, 3 tane değiştirilebilir baş parmak kısmı ve bunları taşıyacak çanta geliyor;

Glaive_BLK_08.png

_MG_0006_1.jpg

_MG_0018_1.jpg

_MG_0022.jpg

Genel olarak bahsedecek olursak avucunuzun içine oturan bir fare. Çoğunlukla plastikten oluşsa da kaliteli malzemeler kullanılmış. Yüzeyde mat siyah plastik tercih edilirken, kenar kısımlarda parlak plastikler kullanılmış. Genel olarak estetik ve oyuncu DNA'sı taşıyan bir tasarıma sahip.

_MG_0002.jpg

RGB bölgeleri güzel konumlandırılmış. Avuç içinize gelen logo kısmı, yanlarda bulunan şerit kısımlar ve ön ızgara... Ayrıca burada dinamik renkler kullanılmış. Void RGB ile karşılaştırdığımda, özellikle renkleri daha net veriyor. Avuç içine gelen logo kısmı biraz ısınıyor, ama rahatsız edecek kadar değil. Öndeki ızgara kısmı ise gerçekten agresif bir görüntü katıyor. :)

_MG_0001.jpg

_MG_0003.jpg

_MG_0006.jpg

Avuç içinizin yukarısında, ek tuşların yanında, DPI göstergesi bulunuyor. Bu G402'den de alışık olduğum ve benim için önemli bir özellik. Fakat ne yazık ki RGB değil, sabit mavi...

_MG_0005.jpg

Fare 6 tuş ile geliyor. Bunların 4'ü standart, 2'si ise ek tuş. Ayrıca farenin üst kısmında DPI değişim tuşu mevcut.

_MG_0011.jpg

Sağ ve sol tuşlar Omron markalı. 50 milyon basım ömrüne sahip tuşların hassasiyeti yerinde ve tok. Tekerlek G402'ye göre sert, ama ''tak tak'' değil. Üzerinde kaplama hoş bir detay sunuyor.

_MG_0012.jpg

Farenin baş parmak kısmı değişiyor, ki bu güzel bir ayrıntı. Kullanıcıdan kullanıcıya değiştiği için pek yorum yapmayacağım :)

_MG_0004.jpg

Ürünün artıları;
  • PMW3367 sensör
  • 1'er 1'er arttırılabilen DPI değeri
  • CUE yazılımı
  • Yüzey kalibrasyonu
  • RGB bölgelerinin konumu iyi ve renkleri canlı
  • Değişebilen baş parmak kısmı
  • Örgü kablo
  • Kararında ağırlık
  • DPI göstergesi
  • Omron anahtarlar
Eksileri
  • Logo kısmındaki aydınlatma biraz ısınıyor
  • Eliniz terlerse üzerinde leke kalabilir
  • DPI göstergesi sabit renk
  • Tekerleğinde ''Infinity Roll'' yok
Genel anlamda F/P bir ürün diyebilirim. Tabii G402'den geçince biraz garipsiyor insan, ama alıştım. Ayrıca ergonomi olarak M65'e göre çok çok daha iyi.

Ek olarak, fareler kullanıcıdan kullanıcıya değiştiği için, aklınızda kalanları sorun. Zira incelemede fazla detaya girip nesnelliği yitirmek istemedim.

Başka incelemelerde de görüşmek üzre. :)

İbrahim Zdemir

Son düzenleme:
İnceleme için teşekkürler. Logo aydınlatması kapatılınca ısınma sorunu ortadan kalkıyordur diye düşünüyorum düz mantıkla, hiç denediniz mi? Benim beğendiğim ve almayı düşündüğüm bir mouse, ama bu ısınma olayı çok hoşuma gitmedi, beni rahatsız eder uzun kullanımda.

Yerine Steelseries Rival serisi almak ne kadar mantıklı olur?
SteelSeries Mouse leri bence ele tam oturuyor şekil ile pek oynamıyorlar. Diğer markalara bakacak olursak şekilden şekle giriyorlar ve mağazada elimize alamıyoruz bazı yerlerde alınca hüsran oluyor satın aldıktan sonra. ve Satmanın takas etmenin yollarını arıyoruz. Bu konuda MediaMarkt ten almalı. Deneyebiliyorsun en azından. Rahatlık önemli Mouse da.

İyi günlerde kullanman dileğiyle. :)
Teşekkürler, daha iyileri senin olsun. :)

İnceleme için teşekkürler. Logo aydınlatması kapatılınca ısınma sorunu ortadan kalkıyordur diye düşünüyorum düz mantıkla, hiç denediniz mi? Benim beğendiğim ve almayı düşündüğüm bir mouse, ama bu ısınma olayı çok hoşuma gitmedi, beni rahatsız eder uzun kullanımda.
Öncelikle teşekkür ederim. Isınma sorunu abartılacak bir sorun değil. Belki de bana ısınmış gibi geliyordur, ama terletme yada rahatsız etme gibi bir durum yok.

Fotoğrafları ne ile çektin modelini paylaşırmısın. (y)

Canon 77D.

Yerine Steelseries Rival serisi almak ne kadar mantıklı olur?

Ben bu modelden önce Rival 310 düşünüyordum. Adeks'te denedim ikisini, ve Glaive hem konfor hem de tutarlılık olarak daha iyi geldi.

SteelSeries Mouse leri bence ele tam oturuyor şekil ile pek oynamıyorlar. Diğer markalara bakacak olursak şekilden şekle giriyorlar ve mağazada elimize alamıyoruz bazı yerlerde alınca hüsran oluyor satın aldıktan sonra. Satmanın takas etmenin yollarını arıyoruz. Bu konuda MediaMarkt ten almalı. Deneyebiliyorsun en azından. Rahatlık önemli Mouse da.

Daha önce satma yada hüsran gibi sorunlar yaşayan görmedim. :)

Hocam adekste bu mouse ile 5 saat aralıksız oynadım. Dediğiniz gibi gayet güzel yazın bende corsair set yaparken alıcam. Isınmayı ben hissetmedim (pubg ye biraz kaptırmış olabilirim kendimi :D:D )

Yeni konular

Geri
Yukarı