Corsair Glaive RGB Oyuncu Faresi İncelemesi

GLAIVE RGB Gaming Mouse — Black (EU)

Ürün özellikleri;
  • Sensör: PMW3367, optik
  • 100 - 16000 DPI; 1 DPI adımlarla özelleştirilebilir
  • İletim Hızı: 1000/500/250/125 Hz - 1 Ms
  • Boyutlar: 125.8( U ) x 91.5( G ) x 44.6( Y ) mm
  • Ağırlık: 122 g (kablosuz)
  • Değiştirilebilir baş parmak kısmı
  • 50 Milyon basım ömürlü Omron anahtarlar
  • 6 tuş
  • 3 RGB bölgesi, + DPI göstergesi (6 bar )
  • Kablo uzunluğu. 1.8 m
  • Yerleşik hafıza/profil
Ürünü, altlığı gibi Adeks'ten indirimde aldım. Siparişimin aynı günü teslim edildi.

Kutusu, G502 ve Rival 700'e benzer şekilde kapaklı olarak tasarlanmış. İçinde her şey karışmadan yerli, yerinde geliyor. İçinden fare, belgeler, 3 tane değiştirilebilir baş parmak kısmı ve bunları taşıyacak çanta geliyor;

Glaive_BLK_08.png

_MG_0006_1.jpg

_MG_0018_1.jpg

_MG_0022.jpg

Genel olarak bahsedecek olursak avucunuzun içine oturan bir fare. Çoğunlukla plastikten oluşsa da kaliteli malzemeler kullanılmış. Yüzeyde mat siyah plastik tercih edilirken, kenar kısımlarda parlak plastikler kullanılmış. Genel olarak estetik ve oyuncu DNA'sı taşıyan bir tasarıma sahip.

_MG_0002.jpg

RGB bölgeleri güzel konumlandırılmış. Avuç içinize gelen logo kısmı, yanlarda bulunan şerit kısımlar ve ön ızgara... Ayrıca burada dinamik renkler kullanılmış. Void RGB ile karşılaştırdığımda, özellikle renkleri daha net veriyor. Avuç içine gelen logo kısmı biraz ısınıyor, ama rahatsız edecek kadar değil. Öndeki ızgara kısmı ise gerçekten agresif bir görüntü katıyor. :)

_MG_0001.jpg

_MG_0003.jpg

_MG_0006.jpg

Avuç içinizin yukarısında, ek tuşların yanında, DPI göstergesi bulunuyor. Bu G402'den de alışık olduğum ve benim için önemli bir özellik. Fakat ne yazık ki RGB değil, sabit mavi...

_MG_0005.jpg

Fare 6 tuş ile geliyor. Bunların 4'ü standart, 2'si ise ek tuş. Ayrıca farenin üst kısmında DPI değişim tuşu mevcut.

_MG_0011.jpg

Sağ ve sol tuşlar Omron markalı. 50 milyon basım ömrüne sahip tuşların hassasiyeti yerinde ve tok. Tekerlek G402'ye göre sert, ama ''tak tak'' değil. Üzerinde kaplama hoş bir detay sunuyor.

_MG_0012.jpg

Farenin baş parmak kısmı değişiyor, ki bu güzel bir ayrıntı. Kullanıcıdan kullanıcıya değiştiği için pek yorum yapmayacağım :)

_MG_0004.jpg

Ürünün artıları;
  • PMW3367 sensör
  • 1'er 1'er arttırılabilen DPI değeri
  • CUE yazılımı
  • Yüzey kalibrasyonu
  • RGB bölgelerinin konumu iyi ve renkleri canlı
  • Değişebilen baş parmak kısmı
  • Örgü kablo
  • Kararında ağırlık
  • DPI göstergesi
  • Omron anahtarlar
Eksileri
  • Logo kısmındaki aydınlatma biraz ısınıyor
  • Eliniz terlerse üzerinde leke kalabilir
  • DPI göstergesi sabit renk
  • Tekerleğinde ''Infinity Roll'' yok
Genel anlamda F/P bir ürün diyebilirim. Tabii G402'den geçince biraz garipsiyor insan, ama alıştım. Ayrıca ergonomi olarak M65'e göre çok çok daha iyi.

Ek olarak, fareler kullanıcıdan kullanıcıya değiştiği için, aklınızda kalanları sorun. Zira incelemede fazla detaya girip nesnelliği yitirmek istemedim.

Başka incelemelerde de görüşmek üzre. :)

İbrahim Zdemir

Son düzenleme:
Alev atmıyor ısınma derken ama hafif rahatsız ediyor. Çift tıklamayla ben karşılaşmadım ama günde 5 6 saat sürekli oyun oynayan biri için bu daha kısa sürede mümkün hale gelecektir.
anladım hocam. ben yeri geliyor 5 - 6 saat oynadığım da oluyor boş vakitlerim de. O zaman bu problemler öyle denk gelmiş bazı kullanıcılara. Şans işi demek lazım.
Bir ısınma problemi yok. Sdece aydınlatma kısmı büyük olduğu için hafif sıcak olugor. O da uzun süre kullanmazsanjz.

Ayrıca çift tıklama gibi sorın yada kronikte duymadım. Ama olsa bile Corsair sattığı ürünün arkasında duracaktıe. Rma ve garanti olarak yolda bırakmaz. Razerdan da daha iyidir. (y)
Ben uzun süre kullanıyorum rahatsız eder mi ? Razerdan daha iyi derken razer en iyi sensör bizde diye konuşuyordu :) razer in ürünleri de fena sayılmaz şimdi. Yıllardır bu piyasının içinde. Corsair yanlışım varsa düzeltin sonradan üretmeye başladılar oyuncu ekipmanları...

Corsair Pixart'ın sensörünü kullanıyor. Piyasadaki öncü ve kaliteli sensör üreticilerinden biridir. Corsair ekipman üretici olarak geni sayılmaz. Sağlam bir mazileri var.

Ayrıca CUE yazılımı da başlı başına bir artı bana göre. İlerde corsair ürünleri alırsanız çok işe yarar.

Glaive de bulunan sensör bu: Pixart 3367. Piyasadaki en iyi sensörlerden biridir.

Son düzenleme:
Corsair Pixart'ın sensörünü kullanıyor. Piyasadaki öncü ve kaliteli sensör üreticilerinden biridir. Corsair ekipman üretici olarak geni sayılmaz. Sağlam bir mazileri var.

Ayrıca CUE yazılımı da başlı başına bir artı bana göre. İlerde corsair ürünleri alırsanız çok işe yarar.

Glaive de bulunan sensör bu: Pixart 3367. Piyasadaki en iyi sensörlerden biridir.
Corsair alayım o zaman elite yerine. Siz bu mouse kullanıyorsunuz yorumlarınız benim için önemli :)

Corsair alayım o zaman elite yerine. Siz bu mouse kullanıyorsunuz yorumlarınız benim için önemli :)
Sadece faresini değil. Soğutucusundan güç kaynağına, kulaklığından RAM'i ne kadar birçok ürününü kullanıyorum ve memnunum. Garantisi olsun, kalitesi olsun sağlam bir marka. (y)

Bir ısınma problemi yok. Sdece aydınlatma kısmı büyük olduğu için hafif sıcak olugor. O da uzun süre kullanmazsanjz.

Ayrıca çift tıklama gibi sorın yada kronikte duymadım. Ama olsa bile Corsair sattığı ürünün arkasında duracaktıe. Rma ve garanti olarak yolda bırakmaz. Razerdan da daha iyidir. (y)
Isınma olayı dediğin gibi sadece logo ile DPI ibarelerinin o bölgede oluyor ve ışıkları kapatınca çözülüyor. Çift tıklama sorunu için söyle bırakayım, bunlara benzer yüzlercesi bulunuyor. Corsair Glaive double click bug (like m65) - The Corsair User Forums

Razer Pİxart 3389 kullanıyor yani sensörü biraz daha iyidir saniye başına tarama hızı daha yüksek belki bu çok farkedilen bir şey değildir çünkü piyasada çoğu kişi genelde 3320-3360-3389 kullanıyor.
En yeni sensörü de Corsair İronclaw faresinde kullanılıyor 3391 sensöre sahip.
Şahsen Corsair'in yan tutma kısımlarını pek beğenmiyorum sanki çabuk kirlencekmiş gibi duruyor bazı farelerinde.

Isınma olayı dediğin gibi sadece logo ile DPI ibarelerinin o bölgede oluyor ve ışıkları kapatınca çözülüyor. Çift tıklama sorunu için söyle bırakayım, bunlara benzer yüzlercesi bulunuyor. Corsair Glaive double click bug (like m65) - The Corsair User Forums
valla sipariş verdim umarım böyle problemler yaşamam :)
Razer Pİxart 3389 kullanıyor yani sensörü biraz daha iyidir saniye başına tarama hızı daha yüksek belki bu çok farkedilen bir şey değildir çünkü piyasada çoğu kişi genelde 3320-3360-3389 kullanıyor.
En yeni sensörü de Corsair İronclaw faresinde kullanılıyor 3391 sensöre sahip.
Şahsen Corsair'in yan tutma kısımlarını pek beğenmiyorum sanki çabuk kirlencekmiş gibi duruyor bazı farelerinde.
verdik bakalım corsair siparişi memnun kalırım umarım. kir tutmaz herhalde :)

valla sipariş verdim umarım böyle problemler yaşamam :)

verdik bakalım corsair siparişi memnun kalırım umarım. kir tutmaz herhalde :)
Fare yanında 3 tane aparatla geliyor zaten. İkisi tırtıklı, biri pürüzsüz yüzey. Pürüzsüz olan zaten kir tutmuyor. Tırtıklı olanı ise hor kullanırsanız kir tutacaktır.

Isınmanın tek sebebi, aydınlatmanın büyük ve direk kasaya entegre olması.

Fare yanında 3 tane aparatla geliyor zaten. İkisi tırtıklı, biri pürüzsüz yüzey. Pürüzsüz olan zaten kir tutmuyor. Tırtıklı olanı ise hor kullanırsanız kir tutacaktır.

Isınmanın tek sebebi, aydınlatmanın büyük ve direk kasaya entegre olması.
öyle aşırı derece de rahatsızlık verecek gibi durmuyor o zaman? logo kısmında mevcut galiba anladağım kadarıyla ?
İyi hayırlı olsun o zaman umarım uygun fiyata almışsınızdır.
teşekkürler 9 taksit 331 tl
@SideWinder hacım bu makro olayını nasıl yapıyoruz. Örneğin '' lol '' de makro yapmak istiyorum ama beceremedim :) yaptığımda sürekli seçtiğim tuşa basıyor atadığım tuş.

Geri
Yukarı