Corsair h100i mi h110 mu ?

Bu sıvı soğutmalar da ne kadar da bir sıvıyı değiştiriyoruz ? Zahmetli mi ? Bende şuan cooler master hyper 212x var rahattım ama arkadaşım bir sistem topluyor hem de merakımdan soruyorum.

Sıvı soğutma sistemleri hazır sistemlerdir. Siz sadece takıp kullanırsınız. Su değişimi yapılmaz.
Sıvının belirli zaman aralıklarıyla değiştirilmesi gerekebilir. Su demek de yanlış olur.

Bu belirli zamanlar ne kadar oluyor, neye göre zamanı geldiği anlaşılıyor, nasıl değiştiriliyor ?

Kapalı sistemlerde 5 yıl sonra değiştirme ihtiyacı doğuyor fakat zaten arkadaşın dayanamayacaktır 5 sene kadar ve zaten sistemi değiştirecektir :D Zamanı geldiğini ise işlemci olması gereken sıcaklıkların çok üstüne çıkmaya başladığında anlarsın. Eğer OC yok ise bir işlemci sıvı soğutma ile Max. 60 derece görmelidir. +5 -5 değişebilir işlemcinin yük durumuna göre

Ben pek OC yapmıyorum ama elimde olmasını seviyorum. Tabi sıvı soğutma her zaman daha iyidir. Zaten hem de 5 yıl ise 5 yıla bilgisayar güncelleme yapılması çoktan gerekir de. Ben memnunum hyper 212x'imden.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı