CORSAIR H100İ soğutucu fan hızı ayarlama

sedo0123

Kilopat
Daha fazla  
Herkese tekrardan merhaba. Sistemim boştayken gürültülü çalıştığı için Corsair'ın Link yazılımını yükleyerek kendime sıvı soğutmanın üzerimdeki fan için ayarlama yaptım. Ayarım şu şekilde:
CPU 20°C iken Fan %25
CPU 40°C iken Fan %38
CPU 50°C iken Fan %55
CPU 60°C iken Fan %65
CPU 70°C iken Fan %90
CPU 75°C iken Fan %100
Bunlara ek olarak sıvı soğutmanın üzerindeki LED ışığını sıcaklık 70°C'u geçince renk değiştirmesi için ayarladım.
Yapmış olduğum bu fan ayarında herhangi bir sıkıntı var mı? Varsa yardımlarınızı bekliyorum.
(NOT: Fanın maximum dönüş hızı 2220 RPM'dir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair H100I RGB Platinum aldım az önce kasama montajladım ama fan RPM hızını göremiyorum iCUE yazılımndan ve hızlarınıda ayarlıyamıyorum doğal olarak sizce sebebi nedir
Ve ayrıca birçok kişinin yaşadığı gibi pompanın üzerindeki RGB'lerde yanmıyor :/

Benim de pompanın üzerindeki RGB'ler yanmıyor ne yapıcagımı bilmiyorum anakartım da bu MSI B450M-A PRO Max AMD B450 4133 MHz (OC) DDR4 soket AM4 mATX anakart destekliyor mu sizce?

Benim de pompanın üzerindeki RGB'ler yanmıyor ne yapıcagımı bilmiyorum anakartım da bu MSI B450M-A PRO Max AMD B450 4133 MHz (OC) DDR4 soket AM4 mATX anakart destekliyor mu sizce?

Kardeşim ben PSU'yu değiştirdim SATA kablosu 4'lü diye yanmıyordu pompanın ışığı
Yeni Power'in SATA'sı 5 kablolu sorunsuz yanıyor sorun satanın 4 kablolu olmasıymış.

Herkese tekrardan merhaba. Sistemim boştayken gürültülü çalıştığı için Corsair'ın Link yazılımını yükleyerek kendime sıvı soğutmanın üzerimdeki fan için ayarlama yaptım. Ayarım şu şekilde:
CPU 20°C iken Fan %25
CPU 40°C iken Fan %38
CPU 50°C iken Fan %55
CPU 60°C iken Fan %65
CPU 70°C iken Fan %90
CPU 75°C iken Fan %100
Bunlara ek olarak sıvı soğutmanın üzerindeki LED ışığını sıcaklık 70°C'u geçince renk değiştirmesi için ayarladım.
Yapmış olduğum bu fan ayarında herhangi bir sıkıntı var mı? Varsa yardımlarınızı bekliyorum.
(NOT: Fanın maximum dönüş hızı 2220 RPM'dir.)
merhaba hocam konu baya eski bende de corsair h100x modeli mevcut fakat biostan ayar yapmama rağmen fanlar 4000rpm altına düşmüyor yardımcı olma ihtimalin var mı acaba ?

Yeni konular

Geri
Yukarı