Corsair H100X İşlemci fanı aniden hızlanıyor yavaşlıyor

Cemsahinx

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İşlemci soğutucum "Corsair H100X" modelidir. Bilgisayar açıldıktan sonra bütün fanlar hep birlikte hızlanıp daha sonra yavaşlıyor. Fakat herhangi bir uygulamayı açsam sadece işlemci soğutucusu hızlanıp ara sıra yavaşlıyor. sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
Bütün sürücülerim güncel bu arada.

Bilgisayar açılırken biraz hızlanması normal işlemcinizi soğuk tutuyor. Daha sonra boşta iken yavaşladığını söylemişsiniz zaten. Anormal bir durum yok benimki de öyle.

2021'de aldım sistemi kendi üzerinde ki termal macun sürülüydü.
Hocam bence artık değişme zamanı gelmiş. Değiştirip deneyin işlemcinin ısısı düşerse soğutucu daha az gürültülü çalışır. Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama bu macun iyidir.

Bu arada biostan işlemci fan hızını sıcaklığa göre manuel ayarlayabilirsiniz. Orayı da bir kontrol edin belkide düşük sıcaklıklarda iken bile yüksek ayarda çalışıyordur.

Hocam bence artık değişme zamanı gelmiş. Değiştirip deneyin işlemcinin ısısı düşerse soğutucu daha az gürültülü çalışır. Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama bu macun iyidir.

Bu arada biostan işlemci fan hızını sıcaklığa göre manuel ayarlayabilirsiniz. Orayı da bir kontrol edin belkide düşük sıcaklıklarda iken bile yüksek ayarda çalışıyordur.
Bios ayarlarında pch olarak ayarlı bütün fanlar.

Bu arada işlemci sıcaklığı boşta iken 55 dereceye kadar çıkıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı