Corsair h110 yerine h100i alsam çok şey kaybeder miyim?

• Konuyu başlatan SpanK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 2B
S

SpanK

Ziyaretçi
Merhaba,

Hatırlarsanız h110 için fan arıyordum, daha sonra düşündüm ki h100i alırsam onada corsairin fanlarından takma imkanım olur kasa içinde çok uyumlu olur, corsairin 14mm statik basınçlı fan modeli yok biliyorsunuz.

Bu sebeple h100i alırsam 12 cm lık statik basınçlı modelleri mevcut.

Peki ben h100i alırsam ne kadar ısıda seste fark eder bilgilendirirmisiniz?

Bu resimdeki gibi olmasını istediğim için h100i düşünüyorum.
corsair_900d_2.jpg

Hiç bir şey kaybetmezsin karar tabikide senindir ama internette küçük bi araştırma ile h100i'nin h110'dan daha fazla tercih edildiğini görürsün.

Şu an ben kullanıyorum ve gayet memnunum h100i'den. Boşta 24-25 derece 4,50 overclocklu halde. Max Payne 3 te 2 saat oynama ile full ayarlarda tabi maximum 32-35 derece alıyorum şu an.

İntel Core i5 4670k
Asus Z-87 Plus

Merhaba,

Hatırlarsanız h110 için fan arıyordum, daha sonra düşündüm ki h100i alırsam onada corsairin fanlarından takma imkanım olur kasa içinde çok uyumlu olur, corsairin 14mm statik basınçlı fan modeli yok biliyorsunuz.

Bu sebeple h100i alırsam 12 cm lık statik basınçlı modelleri mevcut.

Peki ben h100i alırsam ne kadar ısıda seste fark eder bilgilendirirmisiniz?

Bu resimdeki gibi olmasını istediğim için h100i düşünüyorum.
corsair_900d_2.jpg

Bu arada ürünün çok sessiz olduğunu rahatlıkla süyleyebilirim.

Sana çok çok teşekkür ederim, içimi bir nebze rahatlattın,

h100i 'yi bu fanlarla kullanıcam sırf bu fanlar ıcın h110'dan vazgeçiyorum diyebiliriz.

v2-65514.jpg

[h=1]CORSAIR Air Serisi SP120 HIGH PERFORMANCE EDITION 120MM 2'Lİ FAN[/h]

Kardeş fanlar senin tercihin tabiki ama ben stok kullanıyorum eskisin biraz ömrünü doldurunca bizde değiştiririz artık. :)

H100i kullanıcısı olarak ilk başta fanlardan çok ses geliyordu ama farkettim ki fanlar 2500 Rpm de dönüyormuş. Fanları 1500 Rpm ye çektim ses kesildi. Şuanda soğutma bakımında da çok iyi. Orijinal fanlarını kullanmanı tavsiye ederim ama karar gene senin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı