Corsair H115i Elite Capellix sesli mi?

Thyonee

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 7 5700x
Ekran Kartı: Rtx 3060
Ram: g skill 16x2 3600 mhz
Anakart: MSI b550 gaming plus
Monitör: ASUS TUF VG259QM
Klavye: LOGİTECH g413
Mouse: ZOWİE ec3 c
Kulkalık: RAZER Blackshark V2 Pro
CS:GO oynuyorum, sessiz bir ortam olmasını istiyorum. Kasam Corsair 4000X. Camı ile kullanacağım. Ses gelir mi? Sessiz olsun da o yüzden işlemcim Ryzen 5 5600X iCUE yazılımında en iyi hangi mod ısıtıyorsa onda kullanacağım. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
H150i Elite Capellix ile kullanıyorum balanced fan modunda ses problemi yok, ancak extreme moda alınca ister istemez biraz geliyor.

Dostum pompa sesi nasıl peki?
Pompa sesini ben hiç duymadım neredeyse. Çok sessiz bir ürün arayan birisi için ideal ürün değil ama soğutma olarak gerçekten çok iyi. Kasa olarak 5000D Airflow kullanıyorum, açık bir dizayna sahip, diğer kasalarda bu kadar ses geleceğini zannetmiyorum bile.

Pompa sesini ben hiç duymadım neredeyse. Çok sessiz bir ürün arayan birisi için ideal ürün değil ama soğutma olarak gerçekten çok iyi. Kasa olarak 5000D Airflow kullanıyorum, açık bir dizayna sahip, diğer kasalarda bu kadar ses geleceğini zannetmiyorum bile.
Hocam merhaba, sizinle nerdeyse aynı sistem bileşenlerını kullanıyoruz. Bu capelix pompasından vızıltı gibi bir ses geliyor ve ciddi rahatsız ediyor. Bu ses sizde de var mı ? Bu hava boşluğu kalması sonucu cıkan ses degıl. Fan sesi de değil :) garip bir ses ilk defa aio cooler kullanıyorum sanırım pompasının devir sesi.

Hocam merhaba, sizinle nerdeyse aynı sistem bileşenlerını kullanıyoruz. Bu capelix pompasından vızıltı gibi bir ses geliyor ve ciddi rahatsız ediyor. Bu ses sizde de var mı ? Bu hava boşluğu kalması sonucu cıkan ses degıl. Fan sesi de değil :) garip bir ses ilk defa aio cooler kullanıyorum sanırım pompasının devir sesi.
Merhaba, yeni aldığım soğutucuda aynı sorunu yaşıyodum, bu hava balocuğu tedavisiyle bu sorunun tedavisi aynı 😂

Sabit disk varsa durdurun çalışmasın, sonra kasayı ufaktan çalkalayın ve extreme moda alıp 3-4 saat çalıştırın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
- bu tarzda bir sesse garanti / değişimden başka bi yolu yok sanırım.

Merhaba, yeni aldığım soğutucuda aynı sorunu yaşıyodum, bu hava balocuğu tedavisiyle bu sorunun tedavisi aynı 😂

Sabit disk varsa durdurun çalışmasın, sonra kasayı ufaktan çalkalayın ve extreme moda alıp 3-4 saat çalıştırın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
- bu tarzda bir sesse garanti / değişimden başka bi yolu yok sanırım.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu akşam deneyeyim. Garanti için firmaya da yazdım, duruma göre çözülmezse iade edebilirim. Bendeki ses şöyle. Videosunu paylaşıyorum. IMG_0866.MOV
Aşırı yüksek diyemem fakat beni çıldırtıyor. Hiç kesilmeyen tiz berbat bir ses.

Eski bir konuyu tekrar gündeme getirmek istemezdim ama
Cevabınız için teşekkür ederim. Bu akşam deneyeyim. Garanti için firmaya da yazdım, duruma göre çözülmezse iade edebilirim. Bendeki ses şöyle. Videosunu paylaşıyorum. IMG_0866.MOV
Aşırı yüksek diyemem fakat beni çıldırtıyor. Hiç kesilmeyen tiz berbat bir ses.
Eski bir konuyu gündeme tekrar getirmek istemezdim ama bu sesin birebir aynısı bende var. Kullanmaya başlayalı 15 gün oldu. Sorunu çözebildiniz mi ? Yoksa normali bu muymuş ?

Eski bir konuyu tekrar gündeme getirmek istemezdim ama

Eski bir konuyu gündeme tekrar getirmek istemezdim ama bu sesin birebir aynısı bende var. Kullanmaya başlayalı 15 gün oldu. Sorunu çözebildiniz mi ? Yoksa normali bu muymuş ?
normali bu maalesef. katlanacaz bir şekilde. balanced modda bi tık daha az rahatsız edici. redditte fln da bu sekılde belırtmısler. içindeki commander core olmasa çekilcek çile degıl :D

normali bu maalesef. katlanacaz bir şekilde. balanced modda bi tık daha az rahatsız edici. redditte fln da bu sekılde belırtmısler. içindeki commander core olmasa çekilcek çile degıl :D

Eyvallah cevap verdiğin için. Bende arıza var sandım. Valla anlamadım bızır bızır ses yapıyor artık silence de kullanıyorum en azından daha az rahatsız edici. Bir kaç çözüm sunmuşlar kasayı yan yatır dikine koy gibi ama sonuç vereceğini sanmıyorum. Bu yeni bir upgrade kafası geldi ondan taksak gene çözmez sanırım. İşin görseli sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı