Corsair H115i fan kontrol edememe sorunu

omrsari

Hectopat
Daha fazla  
Ben yakın zamanda üst seviye bir sistem topladım ama fanları kontrol edemiyorum. Montajı doğru yaptığımı düşünüyorum. Sistemim;

Kasa: Cooler Master Cosmos II
Anakart: Asus Deluxe II
İşlemci: Intel 6850K
Sıvı soğutma: Corsair H115

AI Suite ve Corsair Link'de hiçbir şekilde fan hızlarına müdahale edemiyorum. BIOS'ta da pek müdahale edemiyorum. BIOS'ta DC ve PWN seçenekleri var. İki seçeneği de denedim sonuç aynı. CPU Fan hızı Min. 940 RPM, Max.956 RPM olarak gösteriyor. Sistem boşta da bu devirde dönüyor. Sesi biraz rahatsız ediyor, bu devir normal mi ? Sıcaklık değerleri boşta 30-40 derece arası. Oyun ve renderda fan hızlanıyor. Soğutucu görevini yapıyor ama ben kontrol sağlayamıyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Bunun çözümü nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba. Corsair H100İ V2 kullanıyorum. Yapmanız gerekenleri yazayım siz hatanız varsa düzeltirsiniz.

1- Corsair Link kablosunu bağladınız mı?
2- Pompanın üstünde gelen kablo var. 2 li 4 pin girişli. Fanları daha detaylı kontrol etmek istiyorsanız yazılımdan Anakart'a değilde fanları oraya bağlayın.
3- Sessizlik istiyorsanız üstünde gelen fanlar ciddi anlamda sesli çalışıyor. Corsair ML120 Kullanıyorum ben gerçekten çok sessiz.
4- Yazılımdan QUİT moda almayı unutmayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı