Corsair H150i Elite Capellix 360mm vs. ASUS ROG LC360

NoRDen

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Corsair H150i Elite Capellix 360mm aldım bugün Vatan'dan fakat tanıdığım 2 ağabeyim onun yerine ASUS ROG LC360 alsaydın daha iyi olurdu dediler.
Jelatinini falan hiç açmadım. 150 200 daha verip ASUS roga mı geçsem yoksa bu da iyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lian li galahad 360 > hepsi. Corsair h150i Elite capalix 360 dan buna geçtim R7 5800x kullanıyorum 20 derece fark etti. Şuan TR'de ki en iyisi lian li galahad 360.
1632006318318.png

Anlık boşta ki sıcaklık değerlerim. Lian li Galahad 360 ile.

Hangi işlemci soğutulacak? Ayrıca kasanız nedir?
Kasam xigmatek overtake bir kasa işlemcim i7 9700k
Ürünü detaylı araştırdığımda soğutmasının yüksek fakat sesininde bir o kadar yüksek olduğunu gördüm performansı yüksek ve sessiz bir soğutucu önerisi olan var mı ? önerilen soğutucularda performansının çok yüksek olması önemli

Son düzenleme:
@NoRDen

240/280 mm'lik bir soğutucu bu işlemci için yeterli aslında. Ama ille de 360 mm'lik bir soğutucu aranıyorsa @NipponChemiConKYCap'a katılıyorum. Çok makul bir tercih olur. Eğer fikrinizi değiştirirseniz Arctic Liquid Freezer II 280 önerebilirim. Kasanızda bu destek mevcut.

@NoRDen

240/280 mm'lik bir soğutucu bu işlemci için yeterli aslında. Ama ille de 360 mm'lik bir soğutucu aranıyorsa @NipponChemiConKYCap'a katılıyorum. Çok makul bir tercih olur. Eğer fikrinizi değiştirirseniz Arctic Liquid Freezer II 280 önerebilirim. Kasanızda bu destek mevcut.
Hocam ilerde anakart ve işlemcimi yükselteceğim önerdiğin soğutucu onlarıda destekler mi
i7 11. nesil düşünüyorum

@NoRDen

Tabii. AMD tarafına da destek mevcut. @NipponChemiConKYCap'ın önerdiği soğutucuda da bu durum geçerli.
desenize boşuna aldık h150'i , Arctic Liquid Freezer II 360mm ARGB modeli var amazon tr de 1050 TL ondan mı sipariş etsem fakat onunda ölçüleri büyükmüş biraz normal 360 tan ayrıca şuan Lian Li Galahad mı daha iyi Arctic Freezer mi

@NoRDen

O ürün, Amazon Germany ile Polonya üzerinden geliyor. 100 TL civarında bir ekstra ödemesi de var ama şahane bir soğutucu tabii. Kalınlığını da hesaba katmak lazım. Kasanızın ön tarafında konumlanacaktır haliyle.

He Corsair, ASUS gibi markaların soğutmalarını genelde ekosistem sevdalıları için önerebilirim. İsimlerinden kaynaklı bir ekstraları bulunmuyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı