Corsair H150I Elite Capellix vs NZXT Kraken X73

Eufrat

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistemimi iCUE 4000X kasa ile beyaz tabanlı bir sistem yapmaya çalışıyorum bundan dolayı beyaz sıvı soğutucu almak istiyorum. Corsair H150I Elite Capellix'in beyaz versiyonunu amazon.de üstünden 2050 TL gibi bir rakama alabiliyorum ama pompa sesinin bir hayli fazla olduğu söylenmekte ve genel itibari ile NZXT Kraken X73 öneriliyor. Hangi soğutucu tercih edilmeli? Bilgisi olan veya kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

CPU: 5600X.

Corsair ekosistemine geçecekseniz burada ekstra bir soğutucuyu sunmamıza hiç gerek yok. Aşağıya incelemesini bırakacağım. Sessiz bir ürün değil ama yönünüz belli olduğu için kabul etmek gerekecek.

@Eufrat hangi modeli tercih ettiniz ve memnun musunuz bende aynı iki model arasında kaldım.

Sırf beyaz olmasından dolayı H100I Elite Capellix tercih ettim. 5600X'i rahatlıkla soğutabiliyor.

Peki ses seviyesi nasıl asıl merak ettiğim konu o çoğu kişi pompa sesi çok fazla sessiz modda bile 2000RPM üstü çalışıyor demişler sizce nasıl? Ben kasamı masanın üstünde kullanıyorum 50-60 cm bir mesafem var bu mesafeden ses geliyor mu geliyorsa ne kadar geliyor cevaplarsanız sevinirim.

Peki ses seviyesi nasıl asıl merak ettiğim konu o çoğu kişi pompa sesi çok fazla sessiz modda bile 2000RPM üstü çalışıyor demişler sizce nasıl? Ben kasamı masanın üstünde kullanıyorum 50-60 cm bir mesafem var bu mesafeden ses geliyor mu geliyorsa ne kadar geliyor cevaplarsanız sevinirim.
Ben de masaüstünde kullanıyorum, extreme mod hariç pompa sesi duyulmayacak kadar az. Çok yük gerektiren işlemlerde extreme modu açmaya kalkarsanız pompa sesiniz duyuyorsunuz maalesef.

Geri
Yukarı