Corsair H150i PRO ses seviyesi

Orhan YILMAZ

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhabalar arkadaşlar,

Birkaç ay önce bir sistem topladım. Tüm parçaları ben topladım ve şu an Corsair H150i PRO sıvı soğutmasının ses seviyesinden memnun değilim. iCUE yazılımından baktığımda, ekteki görseldeki gibi fan RPM değerleri görünmekte. Sorum pompa RPM değerini daha da düşürebilir miyim? Bir de aklıma takılan bir şey daha var acaba ben bu fanların pinlerini yanlış takmış olabilir miyim? Yani PWM, ayarlanabilir ya da tam hızda çalışması zorunlu olan bağlantılar hakkında çok bir bilgim yok. Bilgi verirseniz sevinirim. İyi forumlar.

Ekran Görüntüsü (28).png

Ses muhtemelen pompadan geliyor. 3 fanlı model olduğu için daha güçlü bir pompa gerekiyor olabilir. Fakat emin değilim.

Ben H115i Pro RGB modelini kullandım. Duyduğum en sessiz sıvı soğutmaydı. 360mm'de fanlar 120mm olduğu için, 140'lıklara göre biraz daha sesli çalışıyor olabilir ama yine de o kadar yüksek olacağını düşünmüyorum.

Ben H115i Pro RGB modelini kullandım. Duyduğum en sessiz sıvı soğutmaydı. 360mm'de fanlar 120mm olduğu için, 140'lıklara göre biraz daha sesli çalışıyor olabilir ama yine de o kadar yüksek olacağını düşünmüyorum.
Çok aşırı sesli olduğunu söylersem yalan olur. Ama geceleri sessiz ortamda duyulur oluyorlar.

Kasa fanlarını tamamen durdurmaya ve zamanı geldiğinde manuel olarak çalıştırmaya yarayacak bir yazılım veya yol bilen var mı acaba?

Custom fan ayarı yap. Oradan kaç derecede % kaç dönmesini istiyorsan o şekilde ayarlayabilirsin.

Arkadaşın dediği gibi yapabilirsin, ya da internet üzerinde gezinirken fanları Zero RPM seçeneğini seçerek tamamen kapatabilirsin.

Arkadaşın dediği gibi yapabilirsin, ya da internet üzerinde gezinirken fanları Zero RPM seçeneğini seçerek tamamen kapatabilirsin.

iCUE yazılımı pump değerini Zero RPM yapmama izin vermiyor. Bir de benim demek istediğim radyatör fanları değil. Kasadaki diğer fanları kontrol etmek. Onlar direk anakarta bağlılar.

iCUE yazılımı pump değerini Zero RPM yapmama izin vermiyor. Bir de benim demek istediğim radyatör fanları değil. Kasadaki diğer fanları kontrol etmek. Onlar direk anakarta bağlılar.

Ben yanlış anlamışım orayı, pump kısmını Zero RPM yapamıyorsun doğru. Kasa fanları için ise bir fikrim yok açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı