Corsair HS 35 kulaklığım kırıldı

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Oldukça dikkatli kullandığım halde Corsair HS 35 kulaklığım kırıldı! Ne yapmam lazım?

Aldığım zaman bayağı övdüm övdüm sonra bende de plastiği iki yerden çatladı. Kullanıma engel olsa cidden üzülürdüm. Corsair RMA bana yenisini gönderebileceklerini ama kargoyu benim karşılamamı isteyince maddi imkanım el vermediği için uğraşmadım.

Maddi imkanınızın el vermediğini söylediniz mi peki? :)

Aldığım zaman bayağı övdüm övdüm sonra bende de plastiği iki yerden çatladı. Kullanıma engel olsa cidden üzülürdüm. Corsair RMA bana yenisini gönderebileceklerini ama kargoyu benim karşılamamı isteyince maddi imkanım el vermediği için uğraşmadım. Bu arada 10 dolar falan tutuyor diye okumuştum kargosu. Ürün önerirken Corsair muadili ürünler önereceğim cimriler ya.

Ben kargo ücretinin buradan gönderirsem çok tutacağını söylediğimde ücretsiz DHL etiketi vermişlerdi. Bence tekrar şansınızı deneyin.
DHL ile tam 27 saatte Ankara'dan Hollanda'ya ulaştı.

Maddi imkanınızın el vermediğini söylediniz mi peki? :)
Valla hocam babam başımda sağlam dalga geçince sinirli sinirli kırık bir ürün kullanacağım mersi yazdım. Jeton sonradan düştü şu an yazar mıyım bilmiyorum.

Valla hocam babam başımda sağlam dalga geçince sinirli sinirli kırık bir ürün kullanacağım mersi yazdım. Jeton sonradan düştü şu an yazar mıyım bilmiyorum.

Logitech, SteelSeries gibi markalar da istiyor ki normal bir açından. Onlar için 10 15 Euro olan ücret bizde çok fazla katlanıyor.

Sadece Corsair için değil, genel olarak markalara RMA için başvururken böyle şeyleri isteyebilirsiniz bence. Sonuçta kulaklıkta kronik bir sorun var, size destek vermeleri gerekiyor.

Logitech, SteelSeries gibi markalar da istiyor ki normal bir açından. Onlar için 10 15 Euro olan ücret bizde çok fazla katlanıyor.

Sadece Corsair için değil, genel olarak markalara RMA için başvururken böyle şeyleri isteyebilirsiniz bence. Sonuçta kulaklıkta kronik bir sorun var, size destek vermeleri gerekiyor.

Bazı sorunları düzeltmişler. Önceden mikrofon bir süre kullandıktan sonra yapış yapış soyuluyordu, şu an gelen değişim ürününde malzeme kalitesi değişmiş.

Bazı sorunları düzeltmişler. Önceden mikrofon bir süre kullandıktan sonra yapış yapış soyuluyordu, şu an gelen değişim ürününde malzeme kalitesi değişmiş.

Aynı model olsa bile iyileştirme yapabiliyorlar. Yukarıda sıvı soğutmalar için mesaj yazmıştım, -1 almış mesaj. :D Halbuki doğru dediğim.

dwt 2.PNG

Corsair'in ilk sıvı soğutmalarında, plastik rakorlar patlıyordu ve RMA'dan değişse bile çatlamaya devam ediyordu. Sonunda Corsair pes etti ve RMA'ya gönderilen sıvı soğutucuları, yeni nesil H-İ serisi ile değiştirip gönderdi. Türkiye'den de soğutucusu çalışan çalışmayan birçok kişi bu yolla yepyeni soğutucu sahibi oldu. :)

Son düzenleme:
Başka kulaklığım da yok ki. Kulaklığa da gün içinde çok ihtiyaç duyuyorum kaldım ortada.

Şu sayfada, alttaki formu doldurmaya çalışın en azından:

Gelen cevaplara göre size yardımcı oluruz burada.
Hocam ben konuştum, rica ettim ve nezaket gereği kargo ücretini biz karşılayacağız dediler. Uçakla falan mı yolladılar bilmiyorum ama kargoya verdikten kısa bir süre sonra Almanya’ya ardından 1 gün sonra Hollanda’ya vardı. Ürün elime geçince bununla ilgili belki bir rehber niteliğinde konu açabilirim. Ürün bana gelicekken gümrük işini falan onlar halledecek değil mi?

Hocam ben konuştum, rica ettim ve nezaket gereği kargo ücretini biz karşılayacağız dediler. Uçakla falan mı yolladılar bilmiyorum ama kargoya verdikten kısa bir süre sonra Almanya’ya ardından 1 gün sonra Hollanda’ya vardı. Ürün elime geçince bununla ilgili belki bir rehber niteliğinde konu açabilirim. Ürün bana gelicekken gümrük işini falan onlar halledecek değil mi?

Rehber niteliğinde konu açma. Bırak, insanlar ihtiyaç duydukça konu açsın, sen de süreci anlat. Rehber konu açarsan, ihtiyacı olan olmayan herkes ürününü yollar, sırf kargo beleş diye.

Tüm gümrük işlerini onlar hallediyor. Kargo DHL hızlı kargo ile gidip geldiğinden birkaç gün içinde varış noktasına ulaşıyor.

Türkiye'ye geldikten sonra bir hafta içinde elinde olur. DHL sadece seni arayıp, ürünü gümrükten çekmek için birkaç onay isteyecek.

Konu açma demem de bencillik değil bu arada. DH forumda açılan rehberler yüzünden Logitech destek hattını küçülttü TR için, Corsair de artık sormadıkça kargo ücretini ödemiyor.

Öyle bir halkımız var ki, her şeyi sömürüyor, her şeyi...

Geri
Yukarı