Corsair HS35 beklentilerimi karşılayamadı, düzeltmenin bir yolu var mı?

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Arkadaşlar kulaklığın hafifliği güzel, bassları iyi veriyor, malzeme kalitesi vesaire eyvallah ama mikrofonun sesi karşıya biraz kalitesiz gidiyor. Ayrıca ses kartı iyi olan bir bilgisayara nazaran daha az ses alıyorum, mikrofona patlamalar falan oluyor. Daha önceden sesin az gitmesi hakkında konu açmıştım ama başlığı çok alakasız olan bir yazı ile değiştirilmişti ve eksik bilgi vermiştim. Ben buna ikinci elden 100 TL'ye ses kartı taksam, mikrofona filtre taksam ve programla oynasam sorunlar çözülür mü?
Böyle bir sorun yaşayıp nasıl çözdüğünü anlatabilecek var mı? Ayrıca ikinci elden ses kartı önerir misiniz? Elimde buna benzer bir filte var sizce işe yarar mı taksam? İşe yarayacak bir program önerir misiniz?

@saphary kullanabiliyor musun kulaklığı?
Mikrofona filtre taktım şu an çok daha iyi. Ayrıca anakartımın programından bass gibi şeyleri ayarladım şu an memnunum. Oyuna gireceğim zaman tiz abanıyorum şarkı dinlerken bass. Şu an 350 TL'ye satılıyormuş, birazcık pahalı gibi.

Mikrofona filtre taktım şu an çok daha iyi. Ayrıca anakartımın programından bass gibi şeyleri ayarladım şu an memnunum. Oyuna gireceğim zaman tiz abanıyorum şarkı dinlerken bass. Şu an 350 TL'ye satılıyormuş, birazcık pahalı gibi.
Mikrofonu nasıl kullanıyorsun, kulaklığı aldıktan sonra ekstra neler aldın?

Mikrofonu nasıl kullanıyorsun, kulaklığı aldıktan sonra ekstra neler aldın?
Nasıl yani? Mikrofona elimde olan bir pop filtreyi diktim öyle kullanıyorum. Ağızdan biraz uzak tutunca patlama falan olmuyor. Sadece bu, ses programı zaten bedava.

Nasıl yani? Mikrofona elimde olan bir pop filtreyi diktim öyle kullanıyorum. Ağızdan biraz uzak tutunca patlama falan olmuyor. Sadece bu, ses programı zaten bedava.
Arkadaşlarım benim sesimi duyuyor bu sorunu nasıl çözdün ben de pop filtre taktım ayarlarını atar mısın rica etsem?

Arkadaşlarım benim sesimi duyuyor bu sorunu nasıl çözdün ben de pop filtre taktım ayarlarını atar mısın rica etsem?
Sanırım duymuyor diyecektin? Sadece pop filtre taktım onun dışında bir ayar yapmadım.

Yanında gelen şu apartı kullanıyorsun değil mi? Mikrofon için bunu kullanman gerekiyor diye biliyorum. Ve sadece siyah renkli HS35 ile geliyor diye okudum bir yerde.
IMG_20201210_211605.jpg

Halen düzelmediyse mikrofonu iyice oturttuğundan emin ol. Çıkarıp takmalı olduğu için bazen tam oturmuyor.

Olası bir diğer problem ise şu tuş. Bastıktan sonra konuşmaya çalış olmasa yine bas öyle konuşmaya çalış.
IMG_20201210_211947.jpg

Onun dışında bilmiyorum. Ben sadece pop filtreyi takıp direkt kullanmaya başladım. Herhangi bir ayarı mikrofon için yapmadım.

Sanırım duymuyor diyecektin? Sadece pop filtre taktım onun dışında bir ayar yapmadım.

Yanında gelen şu apartı kullanıyorsun değil mi? Mikrofon için bunu kullanman gerekiyor diye biliyorum. Ve sadece siyah renkli HS35 ile geliyor diye okudum bir yerde.
Eki Görüntüle 774149

Halen düzelmediyse mikrofonu iyice oturttuğundan emin ol. Çıkarıp takmalı olduğu için bazen tam oturmuyor.

Olası bir diğer problem ise şu tuş. Bastıktan sonra konuşmaya çalış olmasa yine bas öyle konuşmaya çalış.
Eki Görüntüle 774156

Onun dışında bilmiyorum. Ben sadece pop filtreyi takıp direkt kullanmaya başladım. Herhangi bir ayarı mikrofon için yapmadım.
Mikrofon çalışıyor ama arkadaşım kendi sesini duyuyor benden böyle bir sorunla karşılaştın mı?

Mikrofon çalışıyor ama arkadaşım kendi sesini duyuyor benden böyle bir sorunla karşılaştın mı?
Hayır hiç karşılaşmadım. Corsair desteğe mail falan atabilirsin ilgilenmeleri gerek.
Son güncelleme yapayım, kulaklık malesef ufaktan çatladı lakin kullanıma engel değil. Şu an Corsair destek ile yazışıyorum işim bittiği zaman güncellerim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı