Corsair HS35 kulaklığın sesinin baş ağrıtmaya başlaması

• Konuyu başlatan Jw0w
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 456

Jw0w

Decapat
Yer
Côte d'Azur
Daha fazla  
Kulaklığın sesi başımı ağrıtmaya başladı. 7.1 özelliği açık gibi fazla ve rahatsız edici ses geliyor her yerden, ama bilgisayarda o özellik açık değil, kapalı iken de böyle. Sesler de çok tizleşti, o da ağrıtmada etken. Corsair HS35 kullanıyorum, pedleri kafa bandından değil, rahat kulaklık normalde. İlk aldığımda böyle değildi, bayağı süre kulağımdaydı, sıkıntı olmuyordu.
Tek şüphelendiğim DTS Audio'dan oyun moduna alıp oyunda kullanıyordum, acaba o mu etki etti? Şimdi sinema modunda mesela bu kadar rahatsız edici ses almamam gerekiyordu. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Açıkçası çok uzun süre kullanıyorum, aynı modeli. Stereo zaten, 7.1 değil.

Şahsen yaşamadım böyle bir şey, default ayarlarda kullanıyorum. Eğer herhangi bir ayar yaptıysanız geri alın diyebilirim sanırım.

Dediğim gibi, uzun kullanımda sıkıntı yaratmıyor bana. Pedler zaten oldukça rahat, ses kaynaklı bir ağrı da olmuyor şahsen.

Açıkçası çok uzun süre kullanıyorum, aynı modeli. Stereo zaten, 7.1 değil.

Şahsen yaşamadım böyle bir şey, default ayarlarda kullanıyorum. Eğer herhangi bir ayar yaptıysanız geri alın diyebilirim sanırım.

Dediğim gibi, uzun kullanımda sıkıntı yaratmıyor bana. Pedler zaten oldukça rahat, ses kaynaklı bir ağrı da olmuyor şahsen.

7.1 dediğim kulaklığın değildi zaten bilgisayardaki yazılımlarla sanal 7.1. DTS Audio'dan oyun modunu seçmekten başka hiçbir ayar yapmadım, o modu da değiştirince bir şey fark etmiyor.
Teşekkür ederim yine de.

Ayarları normale al.

Ağrıdığında biraz oynat kulaklığı düzelene kadar. Düzgün oturtmamış olabilirsin.

Sorunu çözdüm, bu sorun kulaklığı ilk taktığımda da vardı. Realtek Console'dan gelişmiş ayarları seçip en alttaki kulaklık yerine 2. kulaklığı seçiyorum ve artık başımı ağrıtmıyor... Dünyanın en saçma olayı, ilk aldığımda da en alttaki seçiliydi ama net şekilde ses çok bozuktu bu yüzden tekrar sorunun burada olacağını düşünmedim.

Dosya Ekleri

• realtek.JPG
    realtek.JPG
    37,9 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı