Corsair HS35 mikrofon çalışmıyor

Applaus

Hectopat
Daha fazla  
Bu sabah kargodan Corsair HS35 siparişim geldi. Kutunun içinden dönüştürücü çıktı dönüştürücüyü taktım. Bilgisayara taktım ses alabiliyorum ama mikrofon çalışmıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Kulaklığın üstünde mikrofon açma kapama tuşu var. Açık olduğuna emin misin?
Sağ altta mikrofon girişine birşey takıldı diye bir bildirim geliyormuş ona tamam demeyi unutuyormuşum ondan mikrofon çalışmıyormuş, kurcalarken buldum. Konu kapanabilir.
Sağ altta mikrofon girişine birşey takıldı diye bir bildirim geliyormuş ona tamam demeyi unutuyormuşum ondan mikrofon çalışmıyormuş, kurcalarken buldum. Konu kapanabilir.
Konu kapanmayabilir dönüştürücüsüz mikrofon girişine taktığımda mikrofondan çalışıyor. Dönüştürücüyle beraber takınca mikrofondan ses alamıyorum.

Son düzenleme:

Konu kapanmayabilir dönüştürücüsüz mikrofon girişine taktığımda mikrofondan çalışıyor. Dönüştürücüyle beraber takınca mikrofondan ses alamıyorum.
Dönüştürücüsüz takıp ses ayarlarından mikrofon ayarlarına giriş yaptığınız da mikrofonun aktif olduğu görünüyor mu peki ?

Evet ses bile geliyor
Peki mikrofonu nerede test ediyorsun Dc yada Ts gibi programlar da mı ?
Dc ses ayarlarından mikrofon aygıtının mevcut kullandığın aygıt olduğuna dikkat etmelisin. Benim başıma gelmişti, genelde kulaklığı çıkarıp farklı girişe taktığın zaman oradaki ayarlar sıfırlanıyor orayı kontrol edebilirsin.

Peki mikrofonu nerede test ediyorsun Dc yada Ts gibi programlar da mı ?

Dc ses ayarlarından mikrofon aygıtının mevcut kullandığın aygıt olduğuna dikkat etmelisin. Benim başıma gelmişti, genelde kulaklığı çıkarıp farklı girişe taktığın zaman oradaki ayarlar sıfırlanıyor orayı kontrol edebilirsin.
Bütün ayarları denedim yine de gelmiyor

Bütün ayarları denedim yine de gelmiyor
Çok garip. Windows ayarlarda ve Discord ses ayarlarında mikrofon seçili ama çalışmıyor. İki basit ihtimal geliyor aklıma, biri ya mikrofon arızalı diğeri de mikrofon girişinde sorun olabilir. Dönüştürücü derken Jak girişini USB'ye çeviren mi ?

Geri
Yukarı