Merhaba, James Donkey 710 isimli kulaklığım 1.6 yıl kullandıktan sonra (nedense sadece benim bilgisayarımda olan bir sorun) değişik bir şekilde sesi gitmeye başladı. Gerçekten ilginç bir marka ve bulaşmanızı pek önermem. Her neyse bizim emektar James başka bilgisayarda kullanılmak üzere ağabeyime gönderildi ve orada eşekleri ile mutlu mesut yaşıyor. Sonra macera aradığımdan dolayı İtopya üzerinden (İtopya son günlerde kargoları bayağı yavaş gönderiyormuş) ürünü sipariş ettim. İnanır mısınız bilmem ama 3-4 gün içerisinde ürünü kargoya verdiler. Ürün ise UPS ile geldiğinden dolayı 2-3 gün içerisinde elime ulaştı. Yani Pazar sipariş ettim Cuma elime ulaştı diyelim. Her neyse kulaklık ile bakışma faslımız bittiğine göre bir tanışalım. İtopya, İtopya yazan bir kutunun içerisine ürünün kutusunu fırlatıp bana göndermiş anlaşılan. Allah'tan kutuya bir şey olmamış.

Kutu içeriği nasıl?
Kutuğu içeriği ne eksik ne fazla. Kulaklık ile aynı şekili almış olan bir plastik kabın içerisine oturtulmuş bir biçimde geldi. Mikrofonu kullanmak isterseniz diye tek jakı iki jak yapan bir dönüştürücü gelmiş ama sadece siyah olan modelde geliyor sanırım. Yani kulaklığın kırmızısını falan almak isterseniz iki defa düşünün. Mikrofon kulaklıktan takılıp çıkarılabildiği için direkt çıkık halde küçük bir poşetin içine konulmuş. Ayrıca şu tek jakı iki jak yapan dönüştürücü de o poşetin içerisinde mikrofon ile aynı alanda bulunuyor. Garanti belgesi falan dışında çıkan başka bir şey yok. Ayrıca kutunun kendisinden bahsedecek olursak sarı bir ton kullanılmış. Sergilenmeye layık bir kutu.

GUEST_82970925-d0e3-42bc-936d-8887e24a3d33.jpg

Corsair_HS35_01.jpg

5dd3dabe68db34.29617699_mlgohniqjfkpe_500.jpg

İnsanı mutlu eden detaylar.
Kulaklığın üst kısmında bulunan Corsair yazısı çok şık olmuş, eğer mikrofonu çıkartmak isterseniz üzerinde Corsair logosu olan bir tıpa ile o boşluğu doldurabilirsiniz, kulaklığın fazla gelen kablo kısmını bağlayabiliceğiniz bir lastik (minik bir kemere benziyor) geliyor, sadeliği ile ön plana çıkıyor yani dışarıda takmak isterseniz kafanız disko topu gibi gözükmüyor, pedleri hava alabilecek şekilde tasarlanmış yani bu kavurucu yaz aylarında harika. Ayrıca mikrofonu kullanmak istemediğinzde ses arttırma/kısma yerinin altındaki tuşa basarak aktif/kapalı yapabilirsiniz.
Kulaklığın kaliteli marka olması insana huzur veriyor yahu ağabey. Ne bileyim James Donkey kullanırken "bunun mikrofonu benim sesleri kaydediyor mudur la" diye değişik düşüncelere dalıyordum. Ağabeyime postalamam iyi oldu 😄 Ekstradan iyi yanı daha var, arkadaşınıza hava atabilirsiniz.

5dd3dabd6c3ad1.63900380_pfhjeklgnmqio_500.jpg

corsair-hs35-carbon-iii.jpg

Eksikleri neler? Neyin nasıl olmasını isterdim?
Eksiklik kısmında canınızı sıkabilecek olaylar mevcut maalesef. Kulaklığın verdiği ses falan kullandığınız ses kartına göre değişiyor. Gigabyte B450M S2H anakartında bulunan ses kartı ile yaptığım sese 58 puan vereceksem bu laptop ile yaptığım sese 75 puan veririm. Yani düşük seviye bir ses kartınız varsa ses beklediğinizden birazcık daha düşük çıkabilir ama çözülmeyecek problem değil. Çok gerek yok ama ikinci el bir ses kartı alıp ben bu sorunu çözerim şahsen.
Mikrofon karşıya sesi patlamalı iletiyor. Ses kartı ile bir alakalı durum olacağını sanmıyorum ama olabilir. Pop filtre ve bir takım programlar ile bu durumu çözeceğime inanıyorum yani bu yüzden çok büyük bir eksi sayılmaz.
Başka eski taraf ise fiyatı biraz tuzlu yahu. Şöyle 30-40 TL falan cebimde kalsa mutlu olurdum. Zamanında 200 TL'ye alanlar acayip ötesi şanslı.
Başka eski tarafını göremedim diyebilirim. Uzun kullanımda belli olacak çoğu şey.

IMG_20200627_000102.jpg

images (62).jpeg

Kulaklığın güzel yanları neler?
Kulaklığın güzel yanları bassı harika vermesi. Güzel, basslı bir şarkı bulursanız "zbam zbam" ediyor böyle.
Sesi en sona almama rağmen bozulduğunu çok hissetmedim. Ben %95 civarlarında kullanıyorum öyle daha iyi sanki.
Kulaklık kafaya baskı yapmıyor. Hafifliği yerinde, pedleri yumuşak.
Mikrofonu köle gibi kullanıp tek hareketle aşağı, yukarı falan yapabiliyorsunuz. Anında istediğiniz şekli alıyor.
Mikrofonun çıkarılıp takılabilmesi iyi bir detay ama benim işime yaramıyor çünkü mikrofonu kullanmak istemediğim zaman tuşuna basıp kapatıyorum ve başka yöne doğru büküyorum.
Dışarı sesi az verip, dışarıdan gelen sesleri kestiğini söyleyebilirim.
PS4 gibi konsollara takılıyormuş ama benim işime yaramıyor çünkü konsolum yok.
Corsair garantisi ile işlerinizi takır takır halledebiliyorsunuz.
Yukarıda bulunan "İnsanı iyi mutlu eden detaylar" kısmını buraya tekrar yazmayacağım onlarda kulaklığı güzel yapan şeylerden olduğu için artı sayılırlar.
Başka iyi tarafı olup olmadığını uzun kullanımda göreceğim.

images (65).jpeg

images (64).jpeg

Alınır mı?
Bana sorarsanız alınır. İndirimde yakalarsanız kaçırmayın. Bu bütçede bulunan Rampage, JD kulaklıklara kıyasla nasıldır bilmem ama bu kulaklığın sıradan bir oyuncu veya gündelik kullanıcı için gayet kâfi olduğunu söyleyebilirim. Sırf biraz daha iyi ses alacağım diye dandik markalara yönelmeyin bence. Ne eksik ne fazla denebilecek bir kulaklık. Hatta biraz fazla 🤠

Merak ettiğiniz soruları seve seve cevaplarım.

Uzun kullanımı nasıl?
Kulaklığın 1 hafta, 2 hafta, 1 ay, 3 ay, 6 ay, 9 ay, 1 yıl, 1.6 yıl, 2 yıl aralıklarla ne yaşadığını vesaire detaylıca anlatacağım unutmaz veya ölmezsem.

Ayrıca Ali Güngör hocam bu kulaklığı incelemiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyi sosyaller.

Son düzenleme:
@saphary kulaklık kısmının boyutları nedir acaba? Yani kulak pedlerinin olduğu yer diyeyim.
Sabah unutmazsam yazabilirim hocam. Şu an yorgunluktan sadece ellerimi kontrol edebiliyorum 😴
1 ay geçti deneyimlerimi yazayım.

İyi olarak şunları fark ettim.
Dışarıda gezerken tip tip bakmıyorlar yani istediğiniz yerde kullanılabilir gibi.
Hafifliğinin değerini çok iyi anlıyorum.
Kafamda iz çıkartmadı. Öncekinde kulaklığın markası kazınıyordu kafama.
Süngerleri daha çok saldı kendini yani daha rahat oldu.
Ses kalitesini daha iyi hissetmeye başladım neden bende bilmiyorum.

Kötü olarak şunları fark ettim.
Süngeri teri çekiyor biraz yani kardeşinizle falan kullanıyorsanız iğrenme ihtimaliniz var.
Kablosu çok narin geldi yanlışlıkla koparmaya müsait.
Oyun oynarken ki ses kalitesi pek memnun etmeyebilir lakin müzik dinleme kısmında işler değişiyor. Tabii bu durumu ses kartı inanılmaz derece de etkiliyor yani kulaklığa eksi atılamaz.
Kutu içeriği biraz daha bol olsaymış. Kulaklığı çıkarınca ki boş kısmı dolduran plastik kaybettim.
Eğer tekrar 300 TL'ye düşerse harika olacak. 350 TL'ye daha iyi rakipleri var gibi duruyor.
@saphary kulaklık kısmının boyutları nedir acaba? Yani kulak pedlerinin olduğu yer diyeyim.
Hocam ben seni yeni hatırladım kusura bakma yahu. Ölçemedim doğru dürüst. Sitesinde yazması gerek oraya bakar mısın?

Merhaba, dış sesi ne oranda izole edebildiği konusunda ayrıntılandırma imkanınız var mı? Müzik veya herhangi bir ses açık değilken yan odadaki gürültü vesaire.

Konuyu güncellemeleyim ki bu konuyu referans alarak hareket etmeniz pek doğru olmayacaktır. Şimdi okuduğum zaman sırf aldım diye biraz fazla pohpohladığımı fark ettim. Uzun lafın kısası indirimdeyse ve orta, iyi bir ses kartınız varsa acımayın direkt alın. Ben hafiflik aradığım için aşırı fazla sese duymamıştım.

Ayrıca kulaklık kullanıma engel olmayacak şekilde çatladı. Corsair destek ile işim bitince buraya dönerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı