Çözüldü Corsair HS35 Windows 10 mikrofon sorunları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CauldronWizard

Hectopat
Makaleler
2
Yer
10'uncu Köy
Daha fazla  
Durum başlıktaki gibi. Telefonda da ses bir derece az ama dip ses kesinlikle yok. Hepinizde durum böyle mi bilgisayar dip ses mi oluşturuyor?
Kulaklık kısmında dip ses yok. Sadece mikrofondan gelen seste var.

Aklıma gelen sorun yapacak unsurlar:
- Kulaklık jak ayırıcı.
- Anakart mikrofon komponentleri.

kulaklık ve mikrofon: Corsair HS35

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum başlıktaki gibi. Telefonda da ses bir derece az ama dip ses kesinlikle yok. Hepinizde durum böyle mi bilgisayar dip ses mi oluşturuyor?
Kulaklık kısmında dip ses yok. Sadece mikrofondan gelen seste var.

Aklıma gelen sorun yapacak unsurlar:
- Kulaklık jak ayırıcı.
- Anakart mikrofon komponentleri.

kulaklık ve mikrofon: Corsair HS35
Sorun çözüldü mü? @CauldronWizard Sorun çözüldü ise hala aynı kulaklığı kullanıyor iseniz discord adresinizi verir misiniz?

Çözüm
Sorunu USB Ses Kartı ve Jak Ayırıcı kullanarak çözdüm. Ses kalitesi de aşağı yukarı şu videodaki gibi. Ayrıca Mikrofon Süngeri'de aldım. Ses patlamalarını tamamen engelliyor. Fiyatlar 5-10 TL artmış aldığım zamana göre.
Jak ayırıcı kutudan cıkandan değil dimi? Ayrıyetten satın mı aldınız yoksa? Sesiniz boğuk geliyor mu, benim sesim çok boğuk geliyorda rica etsem mikrofon ayarlarınızı atar mısınız? Teşekkürler.

Jak ayırıcı kutudan çıktı mı hatırlamıyorum. Ses kartı kaliteyi çok arttırıyor. Mikrofon'un özel bir ayarı yok. Ses denetim masasında sesi 90'ın biraz altında tutuyorum. Ses boğuk gelmiyor.

Önceki mesajda gönderdiğim videodaki gibi ince de gelmiyor. Normal mikrofon gibi.

Jak ayırıcı kutudan çıktı mı hatırlamıyorum. Ses kartı kaliteyi çok arttırıyor. Mikrofon'un özel bir ayarı yok. Ses denetim masasında sesi 90'ın biraz altında tutuyorum. Ses boğuk gelmiyor.

Önceki mesajda gönderdiğim videodaki gibi ince de gelmiyor. Normal mikrofon gibi.
Kaç dB kullanıyorsunuz?

Hocam ses kartının linkini atar mısın? Bende de aynı sorun var.
Bunu almıştım ama satıştan kalkmış. Bunun benzeri bir sürü kart var ama hepsi aynı zaten.

Anakartın arkasında 4-6 tane yan yana USB portları oluyor. Bu kartı onlardan birine takarsan yandaki birkaç portu fiziksel olarak kaplıyor. O yüzden USB portlarını çok kullanıyorsan daha az yer kaplayan (belki uzatmalı) kartlara baksan daha iyi olur.

Bunu almıştım ama satıştan kalkmış. Bunun benzeri bir sürü kart var ama hepsi aynı zaten.

Anakartın arkasında 4-6 tane yan yana USB portları oluyor. Bu kartı onlardan birine takarsan yandaki birkaç portu fiziksel olarak kaplıyor. O yüzden USB portlarını çok kullanıyorsan daha az yer kaplayan (belki uzatmalı) kartlara baksan daha iyi olur.
Hocam tel numaranızı verseniz sizi arasam olur mu bir kaç şey sormak istiyorum

Hocam benim ses karşı tarafa çok kalitesiz ve boğuk gididyor ve mici ağzıma yaklaştırdığım zaman hırıltı yapıyor sizdede bu problem var mıydı dediklerinizi yapsam düzelir mi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı