Corsair HS50 için orijinal mikrofon

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. Yaz tatilinde aldığım Corsair HS50 kulaklığın mikrofonunu kaybettim. Mikrofonunun kalitesini çok seviyordum. Orijinal olarak sadece mikrofon şeklinde satın alabileceğim bir yer var mıdır? Ben N11'de buldum fiyatı da gayet iyi ama orijinal mi değil mi ondan emin olamadım. Mağazaya orijinal mi diye sordum ve bana "maalesef teknik departman bulunmuyor. " Tarzında saçma bir cevapla geri dönüş yaptılar.

Bahsettiğim ürün bu: Corsair Audıo - Ca-8910042 Hs Series Mic Boom (for - n11.com

Bunu alsam orijinal mikrofonu gibi performans verir mi sizce?

*Corsair'in sitesinde de model numarası olarak N11'deki ile aynı gözüküyor mikrofon. Fiyatı da 5 Euro. Fakat Türkiye'ye gelmiyor o yüzden oradan alamadım.

Son düzenleme:
Tarafınıza ücretli/ücretsiz yeni bir mikrofon sağlayabilirler. Çoğu firma bu tarz yedek parçalar konusunda destek veriyor.

Teşekkürler, desteğe yazdım şimdi sorunu. Umarım yardımcı olurlar. Ücretsiz gönderirlerse çok iyi olur tabi ama ürünü ben kaybettiğim için parayla gönderseler ona da razıyım. Corsair'ın sitesinde mikrofon 5 euro ama Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar o yüzden alamadım. Sadece Portekiz seçiliyor adres kısmında.

Teşekkürler, desteğe yazdım şimdi sorunu. Umarım yardımcı olurlar. Ücretsiz gönderirlerse çok iyi olur tabi ama ürünü ben kaybettiğim için parayla gönderseler ona da razıyım. Corsair'ın sitesinde mikrofon 5 euro ama Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar o yüzden alamadım. Sadece Portekiz seçiliyor adres kısmında.
Kulaklığa garanti sağlayan firmayla iletişime geçin. Corsair'in kendisiyle uğraşmanıza gerek yok, eğer garanti firması başkaysa.

Kulaklığa garanti sağlayan firmayla iletişime geçin. Corsair'in kendisiyle uğraşmanıza gerek yok, eğer garanti firması başkaysa.

İthalatçı firma garantili kulaklık. Corsair ile iletişime geçtim ve tarafıma mikrofon gönderimi yapılacağını söylediler. Faturayı ve ürünümün seri numarasını yolladım. Garanti devam ettiği için ücretsiz bir şekilde bana parça gönderimi yapacaklarını söylediler. Hatta kargoya verildi kargo takip numarası falan yolladılar. Gelmesi ne kadar sürer bilmiyorum kargo takip numarasını yazınca hata veriyor. Ama Corsair yardımcı oldu 2 gün içinde geri dönüş yaptılar.

Corsair'in desteğine bayılıyorum

Corsair desteği ile ilk tecrübem oldu ama benim de çok hoşuma gitti tutumları. Çok basit bir şey gibi görünse de bunu yapmayan markalar da var. Ürünü kaybetmem garanti kapsamında değil sonuçta tamamen benim hatam. Mikrofonun 5 euro ücreti vardı. Satın alın deseler haksız sayılmazlardı. Öyle alsam bir de kargo ücreti, gümrük vergisi falan çıkardı herhalde. Mikrofon göndereceğiz dedikten sonra tarafıma herhangi bir kargo veya gümrük ücreti yansıyıp yansımayacağını da sordum garanti devam ettiği için herhangi bir ücret ödemeyeceğimi söylediler. Corsair'ın RAM'lerini, klavyesini ve kulaklığını kullanıyorum ve hepsinden de memnunum. Şimdi bir de destekten memnun kaldım ve bundan sonra donanım veya ekipman alırken ilk Corsair ürünlerine bakarım herhalde.

Bu arada benim klavye de K68 RGB modeli. Siz klavye ile herhangi bir sorun yaşadınız mı acaba?

güle güle kullan dostum umarım bu sefer kaybetmezsin :).

Umarım. Bundan sonra taşıyacağım zaman mikrofonu ayrı bir çantaya koyacağım kaybetmemek için.

Yurtdışından gelen kargolar bazen sisteme geç düşüyor ondan hata vermiş olabilir. Ya da ordan çıkış yaptığında ekrana düşer

Şimdi tekrar baktım da sorun yok düzelmiş dediğiniz gibi oldu sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı