Corsair HS70 batarya değiştirme

Huxly

Decapat
Bugün batarya elime ulaştı, uyumlu model bu olduğu söylendiği için aldım ayrıca resimde veya bilgililer kısmında kaç pim var yazmıyordu. Şimdi ise 3 pin yeri var ama bende 2 kablo var nasıl entegre edebilirim bunu? Eğer 2 tane takılırsa hangi işlevi biter kulaklığın?

3FEFEA84-B540-4EF3-9932-4298CCD3F388.jpeg

2EF18247-EE3B-4D4B-8FCF-E26303950748.jpeg

İade etmeye karar verdim. Çözüm yok sanırım.
9 Hazirana kadar zamanım var çözüm bulan varsa çok sevinirim. Yoksa iade edeceğim.
Güncelleme: Reddit postlarından birinde, birisi 2 pim ile çalıştığını ancak mikrofon açma kapama işlevini yitirdiğini söyledi. Bence alınabilecek bir risk ve deneyeceğim. Eğer işe yarar ise güncelleme yaparım. Yapmamışsam zaten kulaklığı bozmuşumdur.
Güncelleme 2: Cihaz çalıştı ama ses gelip gelmediğini kontrol ederken C yazan kısım koptu lehim olmadığı için elimde, elektrikçiye gidiyorum işin sonunda hurdaya çıkarsa and içerim ki çevremde kimseye Corsair aldırmam. Bu kadar aptalca bir müşteri hizmetine ve desteğe sahip olan başka bir marka görmedim… (bataryanın piyasada olmaması ve ücretli bile olana destek vermemeleri, 2 yılda bataryanın ölmesi ve 5 dakikada pil bitmesi…)
Güncelleme 3: Bataryayı takarken yanlışlıkla bir kablo koptu elimde lehim olmadığı için tamirciye götürdüm ve halletti ayrıca 3 Pi'me çıkardığını söyledi ve halletti. 100 TL aldı ama olsun. Batarya performansı hakkında bilgi vereceğim.

Son düzenleme:
Tartışma yaratmak istemem ama sizin elinizdeki kulaklık gayet kaliteli ayrıca siz Corsair ile RMA yolu ile görüşüp sorununuzu anlatsaydınız birebir değişim olanağı bile mevcuttu. Benim sistemimdeki tüm parçalar ekran kartı hariç her şey Corsair bozulması ya da bir sıkıntı olması durumunda Türkiye'den almış olsam bile direk RMA açıp Hollanda'ya gönderiyorum. Sıfırını gönderiyorlar.

Tartışma yaratmak istemem ama sizin elinizdeki kulaklık gayet kaliteli ayrıca siz Corsair ile RMA yolu ile görüşüp sorununuzu anlatsaydınız birebir değişim olanağı bile mevcuttu. Benim sistemimdeki tüm parçalar ekran kartı hariç her şey Corsair bozulması ya da bir sıkıntı olması durumunda Türkiye'den almış olsam bile direk RMA açıp Hollanda'ya gönderiyorum. Sıfırını gönderiyorlar.

Haklısınız, geri dönüş alamayan ve komik cevaplar alan insanları görünce denemek bile gelmedi içimden. Keşke deneseydim… gerçekten güzel bir kulaklık.

Güncelleme 4: Batarya gerçekten bitmeden devam etti, uzun kullanım testi yapmak için zamanım olmadı o yüzden alıp almamak sizlere kalmış. Zamanım olmadı çünkü, gece yatmadan her zaman yaptığım gibi şarja takıp yattım sabah kalktığımda çalışmıyordu. Elektrikçiye götürdüm ve bataryada sıkıntı olmadığını kart tarafında kısa devre olduğunu söyledi. Bana yeni kart takarak sadece kablolu kullanabileceğimi söylediler ücret olarak 200 TL istediler. Şu durumda açıkçası hep masraf çıkaracak hissi var içimde…

Ek olarak: Hocam biraz araştırma yaptım ve garanti devam etmesi lazımmış ben zaten o yüzden direkt olarak içini açtım.

Son düzenleme:
HS70 Pro kullanıyordum bende de batarya birden sorun çıkardı. Akşam şarja taktım ertesi gün baktığımda kulaklık hem açılmıyor hem de şarj almıyordu, led ışığı yanmıyordu. Hollanda ile iletişime geçtim ancak yardımcı olmadılar. Daha önce de HS70 kullanıyordum %100 hiç şarj olmuyor diye iletişime geçip değişim yapmışlardı HS70 Pro göndermişlerdi. Ancak yeni gelen kulaklık da yurtdışından geldiği için hem Boğaziçi Bilgisayar hem de Penta Bilgisayardan da destek alamadım. Kulaklık elimde kaldı diye de baya üzüldüm. Yeni gelen daha 1 yıllık toplamda 2.5 yıllık bir kullanım oldu. Sonra içini açıp pilin modelini buldum 603450 ancak aliexpressten sevkiyat yok. N11 de buldum 3 pinli olarak 603048 var satıcıyla iletişim kurdum aynı pil dedi. 150 mah daha küçük ama sorun değil. Boyut olarak da nerdeyse aynı. Şimdi onu bekliyorum, olacak umuduyla. Ancak burada okuduklarımdan sonra içime kurt düştü; ya kart yandıysa!!! Bakalım deneyeceğim, bilgilendireceğim.

HS70 Pro kullanıyordum bende de batarya birden sorun çıkardı. Akşam şarja taktım ertesi gün baktığımda kulaklık hem açılmıyor hem de şarj almıyordu, LED ışığı yanmıyordu. Hollanda ile iletişime geçtim ancak yardımcı olmadılar. Daha önce de HS70 kullanıyordum %100 hiç şarj olmuyor diye iletişime geçip değişim yapmışlardı HS70 Pro göndermişlerdi. Ancak yeni gelen kulaklık da yurt dışından geldiği için hem Boğaziçi bilgisayar hem de penta bilgisayardan da destek alamadım. Kulaklık elimde kaldı diye de bayağı üzüldüm. Yeni gelen daha 1 yıllık toplamda 2.5 yıllık bir kullanım oldu. Sonra içini açıp pilin modelini buldum 603450 ancak AliExpress'ten sevkiyat yok. N11 de buldum 3 pinli olarak 603048 var satıcıyla iletişim kurdum aynı pil dedi. 150 mAh daha küçük ama sorun değil. Boyut olarak da neredeyse aynı. Şimdi onu bekliyorum, olacak umuduyla. Ancak burada okuduklarımdan sonra içime kurt düştü; ya kart yandıysa! Bakalım deneyeceğim, bilgilendireceğim.

Umarım bozulmamıştır hocam. Ancak beklentinizi düşürün derim. Aynı şekilde yaşadım süreci. Eğer kart sıkıntıya girdi ise yaptırma sürecini paylaşırsanız sevinirim. Ben de başka elektrikciye götüreceğim. Belki yapar.

Maalesef, umduğumu bulamadım. Kendi pili sağlammış ancak sol taraftaki kartta bulunan çip yanmış. Çip de bulunamıyormuş. Şimdilik yeni kulaklık arayışına girdim. Ancak kulaklığı açıp çip modelini alıp araştıracağım.
Yalnız hata benim, güvenilir olmayan bir şarj adaptörü ile şarja takmıştım o da uzun süre durunca yanmış doğal olarak. Direk usb ile şarja taksam böyle bir sorunla karşılaşmayacaktım büyük ihtimalle.

Ne lanetli kulaklıkmış arkadaş bende de şans yok ki. Önce Void Elite USB alacağım dedim, fiyatı uçtu. Sonra Arctis Prime alacağım dedim, ses kartıma güvenemedim şimdi de bu pil sorunu çıktı karşıma HS70 Pro Wireless'ta. Pil değişimi yapan var mı başka? Kulaklık bayağı iyi bu fiyata ama bu canımı sıktı almak istemiyorum artık.

Ne lanetli kulaklıkmış arkadaş bende de şans yok ki. Önce Void Elite USB alacağım dedim, fiyatı uçtu. Sonra Arctis Prime alacağım dedim, ses kartıma güvenemedim şimdi de bu pil sorunu çıktı karşıma HS70 Pro Wireless'ta. Pil değişimi yapan var mı başka? Kulaklık bayağı iyi bu fiyata ama bu canımı sıktı almak istemiyorum artık.

Hocam maalesef ürünün bataryası garanti bitiminde gerçekleşti belki sorun garanti öncesi olsaydı çözülmesi kolay olurdu. Corsair bu segment kulaklıklarında batarya sorunu maalesef var.

Hocam maalesef ürünün bataryası garanti bitiminde gerçekleşti belki sorun garanti öncesi olsaydı çözülmesi kolay olurdu. Corsair bu segment kulaklıklarında batarya sorunu maalesef var.
Çok üzücü bir durum. Bu fiyata Wireless'tan yararlanmak cidden güzel olurdu.

Geri
Yukarı