Corsair iCue 220T 700 TL değer mi ?

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
Merhaba arkadaşlar, aslında 500 civarı bir bütçem vardı ama bu kasanın beyazı çok hoşuma gitti biraz da beyaz kasaları araştırıyordum. Önünde 3 tane kaliteli fan olmasıve bunları ayrı almak istediğimde kasa ile aynı fiyatta olması bu kasayı almam için mantıklı bir sebep oluşturdu. Şuanki kasamın üzerindeki fanı da egzoz fanı olarak takarsam hem fandan hem de kasadan yana güzel bir alternatif olacağını düşündüm. Buraya yazmamın asıl sebebi ise bu maksimum bütçe de daha iyi bir alternatif var mıdır ? Dark vb. kasalardan uzak durmak istiyorum bana güven vermediği için ona göre değerli tavsiyelerinizi bekliyorum. Sıvı soğutma veya tower tipi soğutmalar kullanmıyorum pek de ihtiyacım yok.

iCue 220T

Merhaba arkadaşlar, aslında 500 civarı bir bütçem vardı ama bu kasanın beyazı çok hoşuma gitti biraz da beyaz kasaları araştırıyordum. Önünde 3 tane kaliteli fan olmasıve bunları ayrı almak istediğimde kasa ile aynı fiyatta olması bu kasayı almam için mantıklı bir sebep oluşturdu. Şuanki kasamın üzerindeki fanı da egzoz fanı olarak takarsam hem fandan hem de kasadan yana güzel bir alternatif olacağını düşündüm. Buraya yazmamın asıl sebebi ise bu maksimum bütçe de daha iyi bir alternatif var mıdır ? Dark vb. kasalardan uzak durmak istiyorum bana güven vermediği için ona göre değerli tavsiyelerinizi bekliyorum. Sıvı soğutma veya tower tipi soğutmalar kullanmıyorum pek de ihtiyacım yok.

iCue 220T
Icue 220T airflow modelini şimdiye kadar 2 sistemimde de kullandım. Kasada bulunan Corsair Sp120 pro fanların en büyük özellikleri statik basınca sahip olmaları. Kasa görece fanların oluşturduğu hava basıncına göre küçük olduğundan, şayet egzoz kısmına da aynı fandan takarsınız ısınan hava kasada beklemeden hemen dışarı atılıyor. Daha önce Phanteks Enthoo gibi full tower kasalar kullanırdım ancak en iyi sonucu daha küçük ve yüksek basınçlı fanlardan oluşan 220t ile aldım. Psu, anakart veya işlemci gibi temel donanımlardan kısmak zorunda kalmayacaksanız şiddetle öneririm. Kasa içi renkli beyaz uzatma kabolarıyla da bezeme şansınız varsa görsel bir şölene dönüyor :) Hava akışı olarak kullandığım en iyi kasaydı kendileri. Hem de çok güzel görünüyor beyazı :)

Dosya Ekleri

• 20210407_004052.jpg
    20210407_004052.jpg
    118 KB · Görüntüleme: 36
  • 20210407_004101.jpg
    20210407_004101.jpg
    127,4 KB · Görüntüleme: 39
Icue 220T airflow modelini şimdiye kadar 2 sistemimde de kullandım. Kasada bulunan Corsair Sp120 pro fanların en büyük özellikleri statik basınca sahip olmaları. Kasa görece fanların oluşturduğu hava basıncına göre küçük olduğundan, şayet egzoz kısmına da aynı fandan takarsınız ısınan hava kasada beklemeden hemen dışarı atılıyor. Daha önce Phanteks Enthoo gibi full tower kasalar kullanırdım ancak en iyi sonucu daha küçük ve yüksek basınçlı fanlardan oluşan 220t ile aldım. Psu, anakart veya işlemci gibi temel donanımlardan kısmak zorunda kalmayacaksanız şiddetle öneririm. Kasa içi renkli beyaz uzatma kabolarıyla da bezeme şansınız varsa görsel bir şölene dönüyor :) Hava akışı olarak kullandığım en iyi kasaydı kendileri. Hem de çok güzel görünüyor beyazı :)
Harika durmuş hocam kasa gerçekten bayıldım, benim sistemim hazır kullanıyorum ama zamanında çok düşük bütçeyle bir şeyler almıştım kasamda o zamandan kalma ayakları kırıldı görüntü olarak yamuldu ve önde 2 fan kullanabiliyorum üstü kapalı o yüzden artık yeni bir kasa alma düşüncesinde kasa arayışındaydım. Kasanın fanları ve yazılımdan kontrol edilmesi harika, fiyatı da uygun. Biraz önce araştırdım sadece 3 fan kasadan pahalı şuan. Sanırım alacağım sonrasında PSU modüler yapıp beyaz kablolar falan güzel olacağına inanıyorum. Üste de 2 fan takabilirim elimde çok kaliteli olmasa da şuan kasamda kullandığım fanları takarım soğutma konusunda da üzmez.
Güzel kasa ancak biraz ısınabilir, hava delikleri biraz az gibi geldi. Ranker Cygnus v2'nin beyazını araştırabilirsiniz.
O kasanın beyazı stoklarda yok sadece siyahı var, araştırınca videolarda gayet yeterli duruyor.

Dediğin gibi dahili fanlarını hariçten almaya kalksan artan masrafa o kasa alınamaz. Sırf bu yüzden tercih edilebilir ama eksileri de fiyatının bu derece düşme sebebi olabilir.
Sanırım en büyük eksileri sıvı soğutma ve ekran kartı uzunluğu desteği konusunda oluyor izlediğim videolarda fakat bu benim için bir eksi sayılmadığından üzeceğini düşünmüyorum. Gözden kaçırdığım bir durum yok ise.

Geri
Yukarı