Corsair iCUE 4000X kasaya egzoz fanı takma

Mail üzerinde yazışmalar bulunuyor bakalım nasıl olacak. Psu’ya bağlama gibi bir durum olmuyor değil mi?
PSU'da SATA, Molex bağlantıları falan bulunur. Molex fan olmadıklarına göre haliyle bir güç çekemezler. Zaten Molex fanlar tarihe karışıyor yavaş yavaş.

Çok portlu bir şey alabilirsiniz

Hocam Merhaba;

Ben belirttiğiniz ürünü aldım fanlar çalışıyor ancak BIOS ekranında ve Gigabyte'ın yazılımı olan System Information Viewer programında fanların hızlar 0 RPM olarak gözüküyor.

Bu neden kaynaklıdır? Bir yerde3 bir hata mı yapıyorum acaba?

Hocam Merhaba;

Ben belirttiğiniz ürünü aldım fanlar çalışıyor ancak BIOS ekranında ve Gigabyte'ın yazılımı olan System Information Viewer programında fanların hızlar 0 RPM olarak gözüküyor.

Bu neden kaynaklıdır? Bir yerde3 bir hata mı yapıyorum acaba?
Merhabalar. PWM kontrolü yapabiliyor musunuz? Yoksa son hızda mı donüyorlar?

BIOS'ta otomatikte gözüküyor. Ancak BIOS'tan fanları Full Speed'e alınca fanlar hızlanıyor ama oyun içerisinde öyle bir hızlanmaya denk gelmedim.
PWM olarak ayarlayıp kaydederek çıkın. Sonra tekrar BIOS'a girip bir RPM verisi çıkıp çıkmayacağını görün. Otomatik durumda olmasından kaynaklı da olabilir ama kesin konuşmak istemem. Bu arada fanların bir tanesi Hub'ın beyaz olan ana portunda takılı olduğunu da varsayıyorum.

PWM olarak ayarlayıp kaydederek çıkın. Sonra tekrar BIOS'a girip bir RPM verisi çıkıp çıkmayacağını görün. Otomatik durumda olmasından kaynaklı da olabilir ama kesin konuşmak istemem. Bu arada fanların bir tanesi Hub'ın beyaz olan ana portunda takılı olduğunu da varsayıyorum.

Hocam dediğinizi eve gittiğimde yapacağım ancak beyaz olan ana port kısmını anlamadım. İçerisinde bir adet bağlantı kablosu çıktı onu anakarta bağladım 2 pimden 4 Pim’e bir kablo. Diğerlerini de en kolay yerleştirebildiğim 4 pimli boş alana taktım. Nereye takmam lazımdı? Bir tanesini 1 numaralı porta mı yerleştirmeliyim?

Hocam dediğinizi eve gittiğimde yapacağım ancak beyaz olan ana port kısmını anlamadım. İçerisinde bir adet bağlantı kablosu çıktı onu anakarta bağladım 2 pimden 4 Pim’e bir kablo. Diğerlerini de en kolay yerleştirebildiğim 4 pimli boş alana taktım. Nereye takmam lazımdı? Bir tanesini 1 numaralı porta mı yerleştirmeliyim?
Tabii. Sizin PWM kontrolünüzü yapmanızı sağlayan fan ilk sıradaki oluyor zaten. Hub sayesinde diğerlerine de aynı veriyi uyguluyorsunuz. Bu bu bağlantı boşsa o yüzden bir RPM değeri göremiyor olabilirsiniz. Ayrıca otomatik modda bırakırsanız haliyle kontrol edemezsiniz. Bunun haricinde bağladığınız yerde bir sorun yok. Zaten fanlarınız dönüyor. Alet çalışıyor yani.

Geri
Yukarı