Corsair iCUE 5000X kasa için 2000 - 3000 TL sıvı soğutma önerisi

AzirTheEmperor

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

Başlıkta belirttiğim kasaya uygun sessiz çalışan bir sıvı soğutucu arıyorum. Daha öncesinde Corsair iCUE H115i Elite Capellix RGB 280mm düşünüyordum fakat sesi oldukça yüksek geldi. 2000 - 3000 TL arası bütçem var. Yardımcı olur musunuz?

Arctic 360mm F/P ve sessizlik anlamında rakipsiz ama 5000X'e sığar mı bilmiyorum. Arkadaşın birisi aynı kasaya 280mm olanı takamamıştı. Çeşitli ölçümleri yap, sığacak gibiyse daha sessiz bir soğutucu bulabileceğini sanmıyorum.

Arctic Liquid Freezer II > diğerleri.
Şu an ben de tam olarak bu ürünü araştırıyordum. Sanırım termal macunu sürülü gelmiyor, içinde termal macunu var mı uygulayabileceğim bir bilginiz var mı ?
Arctic 360mm F/P ve sessizlik anlamında rakipsiz ama 5000X'e sığar mı bilmiyorum. Arkadaşın birisi aynı kasaya 280mm olanı takamamıştı. Çeşitli ölçümleri yap, sığacak gibiyse daha sessiz bir soğutucu bulabileceğini sanmıyorum.
280mm'sini araştırıyordum şu an kasanın inceleme videosunda tipik 30mm radyatör ve 25mm lik fan kullanıldığında fazlasıyla boş alan kaldığından bahsediliyor.
Şu an ben de tam olarak bu ürünü araştırıyordum. Sanırım termal macunu sürülü gelmiyor, içinde termal macunu var mı uygulayabileceğim bir bilginiz var mı ?

280mm'sini araştırıyordum şu an kasanın inceleme videosunda tipik 30mm radyatör ve 25mm lik fan kullanıldığında fazlasıyla boş alan kaldığından bahsediliyor.
ve ek olarak henüz kasa elimde olmadığı için yeterli ölçümleri yapamıyorum.

İnternette bazı araştırmalar sonucunda dediğinizi destekleyecek sonuçlar buldum.

"I have a corsair 5000x and tried to fit a 280mm Arctic freezer II in the top. The 65mm thickness is too much and will interfere with VRM cooling or motherboard pins. I believe the limit for thickness is something like 55mm."

Başka bir ürün olarak ne tavsiye edebilirsiniz ?

Üste takmanın daha iyi sonuçlar verdiğine dair şeyler gördüm internette ne kadar doğrudur bilemiyorum. Kasa içindeki konumunun ne kadar etkisi olur ?
Aradığınız bütün cevaplar burada:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı