Corsair iCUE H100i sıvı soğutmayı görmüyor

598332

Centipat
Sistemde güç kaynağı, anakart ve işlemciyi değiştirmeye karar verdim. Yeni parçaları taktıktan sonra Corsair'in iCUE yazılımı H100i sıvı soğutmayı görmemeye başladı. Fakat Corsair marka RAM'leri görüyor. Sıvı soğutmanın kablolarını anakarta veya güç kaynağına yanlış taktığım için olabilir mi? Sıvı soğutma kablolarının bağlantısının nasıl yapıldığını bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Not: Yazılım güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
h100i'nin hangi modeli ?

Kablolamada bir hata vardır kesinlikle yoksa değiştirdiğiniz parçaların buna bir etkisi yok.
H100i Elite Capellix 240mm hocam. Sıvı soğutmayı komple söküp kablolarını geri taktım. Şuan çalışıyor sıcaklık değerlerinde de bir problem yok fakat yazılım görmüyor. Kablolamada bir hata olsa çalışmazdı diye düşünüyorum nasıl kablolama yapılacağını da tam çözemedim açıkçası

H100i Elite Capellix 240mm hocam. Sıvı soğutmayı komple söküp kablolarını geri taktım. Şuan çalışıyor sıcaklık değerlerinde de bir problem yok fakat yazılım görmüyor. Kablolamada bir hata olsa çalışmazdı diye düşünüyorum nasıl kablolama yapılacağını da tam çözemedim açıkçası
Pompadan iki adet kablo çıkar.
1.'si Anakarta takılır, pompa fanıdır aio fana takılır. Aio yoksa cpu fana takılır.
2. kablo ise kalın olan kontrolcünün sağına takılır.

Kontrolcü üzerine ise, fanlardan çıkan 2 adet rgb hub ve 2 adet fan kablosu takılır.
Kontrolcünün diğer tarafından 2 adet kablo uzar bunların birisi güç kaynağının sata girişine takılır. Diğeri ise anakarttaki usb girişine takılır.

H100i Elite Capellix'in kablo kurulumunu bu şekilde yaptıysanız eğer iCue yazılımını güncelleyin ve alttaki gibi aygıtları denetleyip güncelleme yapın.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    180,1 KB · Görüntüleme: 113
Pompadan iki adet kablo çıkar.
1.'si Anakarta takılır, pompa fanıdır aio fana takılır. Aio yoksa cpu fana takılır.
2. kablo ise kalın olan kontrolcünün sağına takılır.

Kontrolcü üzerine ise, fanlardan çıkan 2 adet rgb hub ve 2 adet fan kablosu takılır.
Kontrolcünün diğer tarafından 2 adet kablo uzar bunların birisi güç kaynağının sata girişine takılır. Diğeri ise anakarttaki usb girişine takılır.

H100i Elite Capellix'in kablo kurulumunu bu şekilde yaptıysanız eğer iCue yazılımını güncelleyin ve alttaki gibi aygıtları denetleyip güncelleme yapın.
Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler. En kısa zamanda kurulumda bir hata var mı onu kontrol edeceğim. Sorunun yazılımsal olma ihtimalinin de olabileceğini düşünüyorum. Kurulumda hata yoksa önceki sürümleri deneyebilirim.

sorunu çözebildiniz mi?
Maalesef. Komple kabloları söküp tekrar taktım fakat durum hâlâ aynı. Sorunun kaynağını da nasıl çözeceğimi de bilmiyorum.

Arkadaşlar yeni konu açmak yerine buradan devam etmek istedim. Sorunu hâla çözebilmiş değilim. Kablo bağlantıları yüksek ihtimalle doğru, bağlantıdan çok anlamadığım için emin değilim. Konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı