Çözüldü Corsair K55 Pro XT ekran görüntüsü alınmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
10
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Red Devil RX 6600 XT
-R5 3600 (4.4GHz 1.225v)
-TUF B550M-E Wi-Fi
-Ballistix 2x8 3200C16
-A2000 500GB
-Gammaxx L240 V2 RGB
-MB511 ARGB + MWE 650 Bronze V2
TUF VG249Q1R 165Hz 1ms
K55 Pro XT
Basilisk V2
BlackShark V2 X
Selamlar, başlıkta belirttiğim gibi Corsair K55 Pro XT klavyemde ekran görüntüsü alamıyorum. Birçok tuş kombinasyonu denedim hatta diğer 6 ekstra tuştan birini "Print Screen" tuşu olacak şekilde atadım. Ancak nafile ekran görüntüsü alamıyorum. FN kombinasyonunu da denedim ama yok o da olmadı. CTRL ile denedim olmadı, Alt ve Alt GR tuşları ile de denedim olmadı, ne yapabilirim?

Primt Screen'e basınca ekran görüntüsünü alır, sonra nerede kullanmak istersen oraya sen atacaksın. Atıyorum Paint'i açıp CTRL + V yaparsan gelir Paint ekranına. O şekilde de mi olmuyor? Bir de iCUE kurulu mu?

Hayır hiçbir şekilde tepki vermiyor bilgisayar direkt Print Screen komutuna. Print Screen tuşunu kombinasyon ile de çalıştırmayı denedim ama bana mısın demedi. iCUE da kurulu.

Print screen tuşuna tepki vermez zaten. Bastığın zaman o anki ekran görüntüsü alınır sadece. Bir ses, uyarı vs gelmez ki. Sonra istediğin programa Yapıştır dediğinde ekrana gelmesi gerekiyor.

Bunu yapmıyorsa başka bir sorun var demektir.

@TaksimAmca @OceanWraith konu çözülmüştür.

Windows ayarlarda bir bölüm varmış özellikle Print Screen tuşunun çalışması için. Tamamen benim görmemezliğim yani kusuruma bakmayın :D

Dosya Ekleri

• Print screen.png
    Print screen.png
    9,5 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Print screen tuşuna tepki vermez zaten. Bastığın zaman o anki ekran görüntüsü alınır sadece. Bir ses, uyarı vs gelmez ki. Sonra istediğin programa Yapıştır dediğinde ekrana gelmesi gerekiyor.

Bunu yapmıyorsa başka bir sorun var demektir.

Yok hocam benim anlatmak istediğim farklıydı yani Print Screen tuşu ile ekran görüntüsü alamıyorum demek istemiştim en basit hali ile, yine de teşekkür ederim ve tekrar kusura bakmayın vaktinizden çalmış gibi oldum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı