İnceleme Corsair K55 Pro XT

Merhaba Technopat Sosyal. İlk incelemem olacak. Eksiklerimi yargılamak yerine belirtirseniz sevinirim.
Kutusu ve içeriği;
Kutusu olması gerektiği gibi uzun ve ince bir kutu. Kutuyu açtığınızda her şey jelatinli geliyor ve bilek desteği yer alıyor. Kullanım kılavuzu kutudan çıkıyor. Kendisi de çıkıyor tabii 🙂.klavye Türkçe ve büyük enterlı bir klavye. Kutuda başka bir şey yer almıyor.
Tasarımı;
Klavye 480 mm genişliği 165mm boyu var. Tam boy bir klavye. Klavyenin altında kablo kanalı yok ve kablo 1,9 metre ve plastik bir kablo.
RGB ışıklandırma;
RGB ışıklandırması rakiplerinden geride. Her tuşa renk ataması yapmaya olanak tanıyor. Yazılımı iCUE üzerinden istediğiniz gibi renk atayabiliyorsunuz. Aydınlatma efekti olarak 11 tane modu var.
Tuş ve tuş hissayatı;
Klavye membran bir klavye. Tuş olarak çok sessiz sayılabilecek ve hissayatı güzel olmayan Switch kullanılmış daha iyi olabilirdi.
Multimedya tuşları ve fonksiyonu;
Multimedya yuşları RGB değil. Basma hissi olarak klavyenin Switch'ini andırıyor. Sessiz. Fotoğrafını bırakıyorum. Fotoğrafta biraz tozlu çıkmış🤭
Artıları;
Işıklandırma rakiplerinden geride olsa bile iyi.
Tuşların hepsi sessiz olamsı.
Büyük enter.
Rakiplerinde bilek desteği olmadığı halde bu klavyede var.
Eksileri;
Fiyat olarak rakibinden pahalı olması.
Rakiplerine göre ışıklandırması daha kötü.
Tuş hissiyatını beğenmedim. Tuşa tıkladığımı anlayamadığım ilk klavye oldu.
Son;
Bilek desteği önemli olan kişiler tercih edebilir. Bilek desteği kullanmayanlar için alınası model değil.
Kısa ve öz bir inceleme oldu. Eksiklerimi belirtin başka bir incelemem daha güzel olsun🙂
Sorularınız varsa sorabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20220814_104021.jpg
    20220814_104021.jpg
    181 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleyen: Moderatör:
Değilim.f/p değil. Alternatif olarak Cynosa V2 daha iyi iptal edebiliyorsanız onu alın.

Onun ise şöyle bir sorunu var tuşların üzerinde ki yazılar çok çabuk aşınıyor. Yani çok saçma bence Razer gibi bir markadan böyle bir sorun olması. Öyle bir şey olmasa o klavyeyi alacaktım ama hiç estetik durmaz o zaman klavye. Kendi kullandığım James Donkey 616, 4 yılda 1 tuşu bile aşınmadı. Uzun bir süre kullanacağım için çok fazla araştırma yaptım en düzgünü bu çıktı. Rakip olarak ASUS TUF k1, Razer Cynosa v2, HyperX alloy Core RGB, AOC GK500, Logitech G213 bunlar vardı ama hepsi sorunlu.

Geri
Yukarı