İnceleme Corsair K55 RGB PRO XT

Selamlar arkadaşlar.

Bugün Corsair K55 RGB PRO XT adlı klavyeyi inceleyeceğim.

14.08.2022 Tarihinde 679TL'ye satın aldığım Corsair K55 RGB PRO XT ürünü 16.08.2022 tarihinde ulaştı. En başta teknik özelliklerini yazıp ardından kişisel görüşlerime geleceğim. İyi okumalar şimdiden.

Ekran Alıntısı.PNG

Corsair K55 RGB PRO XT

1686088845730.png

TEKNİK ÖZELLİKLER VE ÖLÇÜMLER

Teknik özellikler

• Membran bir klavye.
  • Full size bir klavye ve ekstra olarak 6 adet makrosu bulunmakta.
  • Klavyenin kasası sert plastik ve kaliteli hissettiriyor.
  • Keycapsleri ABS.

Ağırlık, yükseklik, genişlik ve en ölçümleri
  • Yükseklik: 3.4 CM
  • Uzunluk: 48.1 CM
  • Derinlik: 16.7 CM
  • Ağırlık: 890 Gram
  • Kablo uzunluğu: 1.82 Metre
Resmi sitesi; https://www.corsair.com/us/en/p/keyboards/ch-9226715-na/k55-rgb-pro-xt-gaming-keyboard-ch-9226715-na

Kullanıcı İncelemesi;

Klavyelerimi uzun süre kullandığım için bolca araştırma yaptım ve kendim için uygun olan klavyenin bu olduğunu düşündüm. Bu klavyeyi alırken aklımda ki tek soru işareti makrolu bir klavye kullanabilir miyim diye düşünüyordum. İlk defa makrolu bir klavye kullanıyorum ve daha geleli 1 saat olmasına rağmen alıştım diyebilirim.

Kutu içeriği;

Kutu içeriğinden kullanım klavuzu, garanti belgesi, bilek desteği ve klavye çıkıyor.

IMG_20230327_161218.jpg

IMG_20230327_161026.jpg

Tuş Hissiyatı;

Membran
bir klavye. Ama tuş hissiyatı bence çok hoş ve sessiz. Biraz ağır denebilir ama membran bir klavye sonuçta. Alırken en çok istediğim şey sessiz bir klavye olması yönündeydi.

Işıklandırma;

Kameramdan dolayı renkler net gelmese de gerçekte daha canlı ve göz alıcı olduğuna emin olabilirsiniz.

Işıklandırması gayet güzel. Zaten Corsair kalitesi iCue uygulaması üzerinden istediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. Gerçekten her istediğiniz şeyi. XT modeli olduğu için her tuşa da istediğiniz rengi verebiliyorsunuz.

photo_2022-08-16_14-27-05 (2).jpg

photo_2022-08-16_14-27-06.jpg

Bilek desteğini çıkarınca.
IMG_20220816_141612.jpg

photo_2022-08-16_14-27-03.jpg

photo_2022-08-16_14-27-01.jpg

Multimedya tuşları;

Multimedya tuşları olması gerektiği gibi güzel ve işlevi iyi. Belki ses tuşunu yuvarlak yapabilirlerdi ama bu da iyi.

photo_2022-08-16_14-27-01 (2).jpg

Makro;

Ekran Alıntısı.PNG

Artıları;

Işıklandırması gayet iyi.
Tuşlar sessiz.
Bilek desteği.
Tuş hissiyatı. (Membran klavye için gayet tatmin edici)
Multimedya tuşları.
Normal de makro tuşlarını kullanmam. Ama klavye de makro tuşları ile yapamadığınız bir şey yok.

Eksileri;

Ses açma ve kapama tuşunu yuvarlak yapabilirlerdi.
Tuşların basışı biraz ağır. (Membran klavye için gayet normal)

Uzun süre sonra gelen güncelleme;

Klavyenin güncel fotoğrafı yok. O zamanlarda ki klavyenin çektiğim kötü fotoğrafları ve eski setup'um da ki görünümü var. @Famronty hocama sattığım için ürün yok.

Bu makaleyi tekrardan düzenledim. Bu klavyeyi tam 1.5 ay gibi bir süre kullanmıştım. Memnun da kalmıştım kullandığım süre boyunca ama klavye aşırı büyüktü. Masam ne kadar büyük olsa da rahatsız ediyordu. Kod yazarken tuşlarından memnun kalmadım membran bir süre sonra yordu. Bundan dolayı Logitech K380 almıştım. Kod yazarken K380, oyun oynarken K55 olarak kullanıyordum. Red switch mekanik klavyeye geçtikten sonra K380'i de bıraktım çünkü kullandığım klavyenin tuşları rahat. Mecbur değilseniz mekanik öneririm. Zaten bu klavyenin fiyatına çıkıyorsanız illa ki mekanik klavye vardır. Tekrar olsa alır mıyım? ASLA bu klavye kötü değil, ama bir daha membran kullanmak istemem. Bu klavyeden önce mekanik kullanmamıştım.

indir.jpeg

IMG_20221116_140119.jpg

Okuduğunuz için teşekkürler :)

Son düzenleme:
Merhaba!

İlk ürün incelemem olacak onun için eksik bir şey olursa kusura bakmayın mesaj atın güncelleyim.

14.08.2022 Tarihinde 679TL'ye satın aldığım Corsair K55 RGB PRO XT ürünü 16.08.2022 tarihinde ulaştı. İtopya üzerinden aldım görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1487565

Klavyelerimi uzun süre kullandığım için bolca araştırma yaptım ve kendim için uygun olan klavyenin bu olduğunu düşündüm. Bu klavyeyi alırken aklımda ki tek soru işareti makrolu bir klavye kullanabilir miyim diye düşünüyordum. İlk defa makrolu bir klavye kullanıyorum ve daha geleli 1 saat olmasına rağmen alıştım diyebilirim.

Kutu içeriği

Gelen kutu 1KG ağırlığına yakındı zaten klavye 900Gram olması gerekiyor. Kutusu uzun ve ince. Her şeyi jelatine sarmışlar. Kutu içeriğinden kullanım klavuzu, garanti belgesi, bilek desteği ve klavye çıkıyor.

Eki Görüntüle 1487566

Eki Görüntüle 1487569

Tuş Hissiyatı

Membran
bir klavye. Ama tuş hissiyatı bence çok hoş ve sessiz. Alırken en çok istediğim şey sessiz bir klavye olması yönündeydi.

Işıklandırma

Işıklandırması gayet güzel. Zaten Corsair kalitesi iCue uygulaması üzerinden istediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. Gerçekten her istediğiniz şeyi. XT modeli olduğu için her tuşa da istediğiniz rengi verebiliyorsunuz.

Eki Görüntüle 1487572

Eki Görüntüle 1487574

Eki Görüntüle 1487577

Eki Görüntüle 1487579

Multimedya tuşları

Multimedya tuşları olması gerektiği gibi güzel ve işlevi iyi. Belki ses tuşunu yuvarlak yapabilirlerdi ama bu da iyi.

Eki Görüntüle 1487582

Makrolar

Eki Görüntüle 1487594

Işıklandırma

Eki Görüntüle 1487595

Eki Görüntüle 1487596

Eki Görüntüle 1487597

Artıları

Işıklandırması aşırı iyi.
Tuşlar sessiz.
Bilek desteği.
Tuş hissiyatı.
Multimedya tuşları.
Normal de makro tuşlarını sevmezdim klavye de ama bu makro tuşları ile yapamadığınız bir şey dahi yok.

Eksileri

Son

Ben klavyeyi çok beğendim. Belki bir süre sonra sıkıntısını görürsem güncelleyebilirim.

Okuduğunuz için teşekkürler iyi forumlar.

Eki Görüntüle 1487591

Eki Görüntüle 1487589
Detaylı anlatmışsınız, elinize sağlık. Moderatörlerin de eline sağlık tabi ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de kullanıyorum, benden de inceleme gelecek. :)

Eline sağlık.

Bu klavyeyi çok beğenerek aldım yaklaşık olarak 1 aydır kullanıyorum ancak makro tuşlarından dolayı bir türlü konforlu bir yazım keyfi alamadım bu klavyeden zabıt katibiyim 10 parmak kullanıyorum ancak yazım kalitesi olarak 10/6 verebilirim onun dışında oyun vb için gayet güzel ve şık bir klavye.

Merhaba!

İlk ürün incelemem olacak onun için eksik bir şey olursa kusura bakmayın mesaj atın güncelleyim.

14.08.2022 Tarihinde 679TL'ye satın aldığım Corsair K55 RGB PRO XT ürünü 16.08.2022 tarihinde ulaştı. İtopya üzerinden aldım görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1487565

Kutu içeriği

Gelen kutu 1KG ağırlığına yakındı zaten klavye 900Gram olması gerekiyor. Kutusu uzun ve ince. Her şeyi jelatine sarmışlar. Kutu içeriğinden kullanım klavuzu, garanti belgesi, bilek desteği ve klavye çıkıyor.

Eki Görüntüle 1487566

Eki Görüntüle 1487569

Tuş Hissiyatı

Membran
bir klavye. Ama tuş hissiyatı bence çok hoş ve sessiz. Alırken en çok istediğim şey sessiz bir klavye olması yönündeydi.

Işıklandırma

Eki Görüntüle 1487572

Eki Görüntüle 1487574

Eki Görüntüle 1487577

Eki Görüntüle 1487579

Multimedya tuşları

Eki Görüntüle 1487582

Makrolar

Eki Görüntüle 1487594

Işıklandırma

Eki Görüntüle 1487595

Eki Görüntüle 1487596

Eki Görüntüle 1487597

Artıları

Işıklandırması aşırı iyi.
Tuşlar sessiz.
Bilek desteği.
Tuş hissiyatı.
Multimedya tuşları.
Normal de makro tuşlarını sevmezdim klavye de ama bu makro tuşları ile yapamadığınız bir şey dahi yok.

Eksileri

Son

Ben klavyeyi çok beğendim. Belki bir süre sonra sıkıntısını görürsem güncelleyebilirim.

Okuduğunuz için teşekkürler iyi forumlar.

Eki Görüntüle 1487591

Eki Görüntüle 1487589
Siz şu yazılım için klavye konusu açan arkadaşsınız sanırım. Hayırlı olsun.

Bu klavyeyi çok beğenerek aldım yaklaşık olarak 1 aydır kullanıyorum ancak makro tuşlarından dolayı bir türlü konforlu bir yazım keyfi alamadım bu klavyeden zabıt katibiyim 10 parmak kullanıyorum ancak yazım kalitesi olarak 10/6 verebilirim onun dışında oyun vb için gayet güzel ve şık bir klavye.
Bende yazılım ile ilgileniyorum bende makrolardan sıkıntı çekerim diye düşünmüştüm çünkü ilk makrolu klavyemidi ama 2 saat de alıştım diyebilirim. Artık makro tuşu var yada yok fark etmiyor arada bir elim gidiyor ama bir kaç güne kalmaz bence makroları tamamen unuturum.

Siz şu yazılım için klavye konusu açan arkadaşsınız sanırım. Hayırlı olsun.
Aynen benim en sonunda doğru klavyeyi seçtim ve bayağı memnun kaldım :D

Geri
Yukarı