Corsair K68 Cherry MX RED mi Corsair K55 mi?

ygzsmsk

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Başlıkta da belirttiğim üzere bu iki model arasındayım ve anlayacağınız üzere bütçem maksimum 400 TL.

K68'in red switchlere sahip olduğunu ve fazlasıyla kaliteli bir mekanik klavye olduğunu biliyorum fakat RGB sevdam beni ne yazık ki yarı mekanik K55'e yöneltiyor. (Evet ben de o RGB sevdalılarındanım.) Öte yandan, rekabetçi oyunlar oynamıyorum, oynadığım oyunlar genelde RPG tarzında. Zaten oyun oynamaktan çok tasarım ve yazılım ile uğraşıyorum. Bu nedenle sessiz olması benim için önemli. Açıkçası ikisi arasında ne gibi farklar var çok da hakim değilim. O sebeple tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hatta şuanda K55 Hepsiburada'da 250 TL'ye düşmüş.

400 TL bandına kadar bu iki model dışında tavsiyeleriniz varsa açığım.

Son düzenleme:
RGB klavyeye sahip olmama rağmen tek renk kullanıyorum, RGB bir heves, önceliğin özellik olsun.

K55'deki RGB sadece üç bölgeli(sol-orta-sağ) seni tatmin etmeyebilir. K68; Cherry MX Red ve IP32 gibi özellikleri ile öne çıkıyor. K68 Red LED kesinlikle daha tercih edilesi bir klavye.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı