Corsair K68 Red vs K70 lux Red

hakanaslan789

Kilopat
Daha fazla  
Corsair K68 Red klavye ve K70 lux Red arasında kaldım.
Diyorum ki nasıl olsa Corsair'in yazılımında her tuşa özel renklendirme var. K68'de de ses Scroll'u var K70'de de. Bir araştırma yaptığımda K68 Red'i 770TL'ye buluyorken, K70 lux Red'i 1040TL'ye buldum.
Ne dersiniz? 270TL fazla verip K70 almaya değer mi?

Bulduğunuz k70'in ürün numarası 14 ile bitiyorsa muhtemelen cherry speed'dir, cherry red'ler 10 ürün koduyla bitiyor. 1040 liraya k70 modelinin Cherry Red versiyonunu Türkiye'de bulamadım, eğer sizin öyle bir kaynağınız varsa paylaşabilirseniz mutlu olurum, 1200 lira görünüyor Red switch k70. Siz muhtemelen Cherry speed olan bir versiyondan bahsediyorsunuz.

Switchlerin aynı olduğunu düşünecek olursak k68 ve k70 arasındaki tek fark sağdaki sıradaki şarkı vs medya tuşlarının havada olması, corsair logosunun ışıklı oluşu ve ses yükselt düşür topunun biraz daha farklı bir hissiyatta olması.

K68'i o kadar ucuza bulduğunuza göre şunu söylemek lazım, Bazıları kırmızı led diyor, bunlarda renk seçeneği kırmızıdan başka yok, RGB değil. Sadece kırmızı.

Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.

Aralarında kalite farkı pek yok. K68'in suya ve toza karşı dayanıklılığı var. K68'in de hem RGB hem de red led olan iki farklı modeli var. Fiyat farkı oluyor bu iki modeli arasında ona dikkat edin.

Benim tercihim K68 den yana olurdu. Sebebi de metal kasa yerine kaliteli plastik klavyeler daha çok hoşuma gidiyor. Ayrıca K68 tuş altında beyaz plastik maddeye sahip olduğu için tuşların aydınlatması çok daha göz doyurucu.

İkisi de cherry mx marka switch kullanıyor zaten, hangisini seçerseniz seçin üzmez. Seçim zevkinize kalmış.

Geri
Yukarı