Corsair K68 RGB İncelemesi

Öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar.

1 haftadır kullandığım Corsair K68 RGB klavyesinin incelemesini sizlerle paylaşacağım.
1) KUTUSU

IMG_3954-min.JPG
IMG_3955-min (2).JPG

Kutu tasarımı diğer Corsair ürünlerinde olduğu gibi sarı-siyah bir şekilde.
Kutunun önünde ve arkasında klavyeyle alakalı bazı bilgilere yer verilmiş.
İçinde ise bizi klavye ile bilek desteği karşılıyor.

2) TEKNİK ÖZELLİKLER
Klavye 100% CHERRY MX mekanik anahtarlara sahip üst seviye bir oyuncu klavyesi.
Mekanik olan bu klavyemiz Cherry Mx Red anahtarlara sahip.
100% Antighosting ve 1000 Hz (1 ms) özellikleri bulunan Corsair K68 ayrıca IP32 özelliğini de içinde barındırıyor.
Bu özellik sayesinde suya ve toza karşı üst seviye bir koruma sağlıyor.
USB 2.0'dan bilgisayara bağlanıyor.
ICUE desteği mevcut ve her bir tuşunun ışıklarını yazılımı sayesinde istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

IMG_3961-min.JPG

3) TASARIM

Full Key olan klavye ışıklandırmasıyla dikkat çekiyor.
Makro tuşu klavye de mevcut değil. (Bana göre bu bir artı)
Klavyenin sağ üst kısmında ses açma, ses kısma ve sesi kapatma tuşları mevcut.
Hemen altında Multimedya tuşları yer alıyor.

Pause Break tuşunun üstünde bildirim ışıkları mevcut.(Num Lock, Caps Lock vs.)
Bildirim ışıklarının sol tarafında Windows tuşunu kitleme butonumuz yer alıyor.
Hemen yanında ise 3 farklı şekilde ayarlanabilen ışıkların parlaklık seviyesini ayarlama butonu yer alıyor. (Yazılımdan da yapılabiliyor.)

Klavyenin arkasında yükseltme aparatı da mevcut.

IMG_3956-min.JPG

IMG_3959-min.JPG

IMG_3957-min.JPG

4) YAZILIM
Corsair yazılım konusunda tartışmasız en iyi markalardan birisidir.
Corsair K68 klavyesini de Corsair'ın yeni çıkartmış olduğu ICUE yazılımından kontrol etmek mümkün.

ICUE yazılımdan klavyemizin makro atamalarını,ışıklandırma seçeneklerini ve bazı tuşlarını kilitleme ayarlarını yapabiliyoruz.

ICUE yazılımının içinde bulunan ışıklandırmalarla kalmayıp internetten de diğer kullanıcıların yapmış olduğu profilleri indirip kullanabiliyorsunuz.

İsterseniz sizde profil oluşturup diğer insanlarla paylaşabilirsiniz.

Desktop Screenshot 2018.07.18 - 13.22.05.43-min.png
Desktop Screenshot 2018.07.18 - 13.17.48.71-min.png

Desktop Screenshot 2018.07.18 - 13.26.00.86-min.png

Desktop Screenshot 2018.07.18 - 13.26.11.58-min.png

Desktop Screenshot 2018.07.18 - 13.26.18.39-min.png

- Artılar
Cherry Mx Red anahtarlara sahip.
ICUE yazılımı destekliyor.
IP32 özelliği ile tam koruma sağlıyor.
Bilek desteği mevcut.
1 ms ve 100% Antighosting özellikleri mevcut.

- Eksiler
Corsair'ın diğer klavyelerinde tuş çıkartma aparatı kutunun içinde bulunuyor fakat bu klavyede yok.
Corsair'ın diğer klavyelerinde FPS ve Moba için beyaz-gri ve dokulu tuşlar var. Bu klavyede bulunmuyor.

SONUÇ
İlk mekanik klavye tecrübem ve cidden çok beğendiğimi söyleyebilirm.
Eğer isterseniz Corsair Glaive RGB ve Corsair Void Pro RGB Wireless ekipmanlarınında incelemesini yapabilirim.
Zaman ayırıp okuduğunuz için sağ olun. Umarım güzel bir inceleme olmuştur.
İyi Sosyaller !

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair cidden klavye konusunda bana kalırsa kaliteli ve incik cincik şeyleri bile takan birisi olarak Corsair bana güven veriyor diyebilirim.
Ben de klavye bakmaya başladığımda RGB olsun da olsun diyordum, hevesliydim ve Corsair K55 almıştım. Kendine özel profil atama, her tuşa ayrı ışıklandırma ve mekanik olmamasına rağmen RGB diyerekten aldım klavyeyi ancak belli bir zaman sonra kendimi RGB'ye gerek duymayan bir insan olarak tanımladım. Ama sakın bu sözlerimden "RGB'ye Gerek Yok" sonucunu çıkarmayın çünkü Corsair RGB klavyeler için enfes derecede hoş ışıklandırma profilleri hazırlayan bir abimiz vardı ve onun yaptıklarıyla oynamak da enfes olabilir.
Yani gevezeliğimden çıkaracağınız: Corsair alın, RGB'ye heves herkeste varoluyor önceden ama sonradan kendinizi tanıyorsunuz yani RGB kısmına siz karar verin derim. :)
[/QUOTE]
Yanıtınız için çok teşekkür ederim, peki k68 rgb'nin ışıklandırması forumdaki bazı arkadaşların dediğine göre solukmuş diğer corsair klavyelerine göre (su koruması için gerekli olan silikondan kaynaklıymış). Sizcede böyle mi? Yoksa k70 kadar olmasada parlaklığı yeterli mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı